Niedziela niehandlowa. Niektóre sklepy będą otwarte przed dniem Wszystkich Świętych [LISTA]

W niedzielę poprzedzającą uroczystość Wszystkich Świętych niektóre sklepy postanowiły, że będą otwarte. Wśród nich będzie np. Aldi, w którym zrobimy zakupy do godzin późno popołudniowych.

Ostatnia niedziela października poprzedza uroczystość Wszystkich Świętych. 1 listopada większość sklepów będzie nieczynna, dlatego niektóre sieci postanowiły otworzyć swoje punkty dzień wcześniej, mimo że będzie to niedziela niehandlowa.

Zobacz wideo Trudny czas restauratorów. "Jest mnóstwo ofert pracy, na które brakuje odpowiedzi"

Niedziele niehandlowe 2021. Które sklepy będą otwarte w niedzielę 31 października?

Jak podaje portal Onet.pl, niektóre ze sklepów postanowiły, że w niedzielę 31 października będą czynne dla kupujących przynajmniej przez część dnia. Gdzie zrobimy wówczas zakupy?

Sklepy czynne w niedzielę 31 października:

  •        Kaufland (w godzinach 9:00 - 20:00),
  •        Aldi (w godzinach 10:00 - 17:30),
  •        Lidl - punkty, które świadczą usługi pocztowe,
  •        Żabka (otwarta tak, jak i w pozostałe niedziele niehandlowe).

Do sklepów o statusie placówki pocztowej dołączyła również niedawno sieć marketów Biedronka. Jednak w niedzielę 31 października zrobi wyjątek i zamknie swoje placówki, aby umożliwić pracownikom spokojne przygotowanie się na dzień Wszystkich Świętych.

Więcej wiadomości o handlu w niedziele przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Z kolei pracownicy Lidla mogą liczyć na dodatek finansowy za pracę w ostatnią niedzielę października. Jak informuje radio ZET, będzie to 100 zł brutto.

Niedziele handlowe w 2021 roku i nowelizacja ustawy o zakazie handlu

Do końca 2021 roku zostały jeszcze tylko dwie niedziele handlowe i obie wypadają tego samego miesiąca. Na większe zakupy w niedzielę będziemy mogli wybrać się 12 i 19 grudnia.

Nowelizacja ustawy, mająca na celu uszczelnienie niedzielnego handlu została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zmiany dotyczą przede wszystkim sklepów ze statusem placówki pocztowej. Zgodnie z nowelizacją będą one mogły pozostać otwarte w niedziele niehandlowe, tylko jeśli ich przychód z działalności pocztowej przekroczy 40 proc. całego przychodu. O tym, kiedy nowy przepis wejdzie w życie pisaliśmy w artykule "Zakaz handlu w niedziele. Uszczelnioną ustawę podpisał prezydent. Kiedy przepisy wchodzą w życie?".

Więcej o: