Chce przyjąć 100 rodzin uchodźców. "Jak się sprawdzamy jako katolicy? Nie będę się na to godził"

Łukasz Kijek
Sytuacja na granicy z Białorusią budzi sprzeciw wielu osób. Jedną z nich jest Władysław Grochowski, właściciel Grupy Arche. Na bezczynność rządu zareagował deklaracją przyjęcia 100 rodzin uchodźców. W "Studiu Biznes" wyjaśnia, czym się kierował. W programie Tomasz Korniejew rozmawia także z Konradem Jaśkiewiczem, Country Manager Carvago Polska o tym, jak bezpiecznie kupić dziś samochód na polskim rynku.
Zobacz wideo "Studio Biznes" - o sytuacji na granicy z Białorusią

Zadeklarował przyjęcie uchodźców. Prezes Grupy Arche gościem "Studia Biznes"

Władysław Grochowski, właściciel Grupy Arche, zareagował na kryzys na granicy polsko-białoruskiej w sposób, który wielu zaskoczył. Właściciel wielkiej firmy deweloperskiej zadeklarował, że przyjmie 100 rodzin uchodźców. 

Gość programu "Studio Biznes" wskazał na obojętność rządu. - Myślę, że minie dłuższy czas nim do nas to dotrze, że nie uciekniemy od problemu, że stawianie murów niczego nie rozwiązuje, że podziały między nami nic nie budują - stwierdził w rozmowie z Łukaszem Kijkiem. - Jak my się sprawdzamy jako katolicy? Ja nie będę się na to godził i udawał, że nie ma problemów - dodał. 

Więcej o sytuacji na granicy na stronie głównej Gazeta.pl

Pracodawca dowie się, czy jesteśmy zaszczepieni?

Kolejnym gościem programu "Studio Biznes" będzie prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, wykładowca UW. Odniesie się do projektu ustawy, która ma dać pracodawcom "wielką moc". Będą oni bowiem mogli sprawdzić, którzy pracownicy są zaszczepieni.

Część właścicieli firm apeluje o wprowadzenie tego typu regulacji. Jak twierdzą, pozwoli ona na sprawne zarządzanie kadrą, reagowanie na sytuacje kryzysowe, ochronę pracowników. Przeciwnicy rozwiązania obawiają się, że może prowadzić do dyskryminacji. 

Opustoszałe Tesco na Kabatach Ostateczny koniec Tesco na Kabatach, po 22 latach nastała cisza

Technologia, motoryzacja, sport. Co jeszcze w programie "Studio Biznes"?

W programie nie zabraknie też stałych pozycji. Daniel Maikowski opowie o grze, która sprzedała się w 150 mln egzemplarzy. Nie miała sobie równych, jak radziły sobie inne popularne tytuły? Tomasz Korniejew, szef redakcji Moto.pl, opowie o tym, że wielu z nas chętnie kupuje samochody używane, ale jednocześnie boi się oszustwa. Czy można się przed nim zabezpieczyć? Do Polski sprowadzamy około miliona samochodów używanych rocznie, co zrobić, by zakup auta na rynku wtórnym był jak najmniej ryzykowny?

Dominik Wardzichowski z redakcji Sport.pl opowie o zarobkach e-sportowców. To już wielkie pieniądze, czy jeszcze tylko dobra zabawa? Czy można w Polsce żyć z grania? Liczby, które poznamy w progamie, z pewnością na wielu zrobią wrażenie. Zapraszamy w środę o godz. 12.00. 

Prezes NBP Adam Glapiński Dziś decyzja RPP. Będzie niespodzianka? Niektórzy stawiają na dużą podwyżkę

Więcej o: