USA zainwestują ponad 1 bln dolarów w infrastrukturę. Ustawa przegłosowana. "Ogromny krok naprzód"

Izba Reprezentantów USA przyjęła ustawę o nazwie Build Back Better Act, która zakłada wielkie inwestycje w infrastrukturę. Stany Zjednoczone przeznaczą ponad 1 bln dolarów w ciągu najbliższych siedmiu lat m.in. na modernizację dróg czy punkty ładowania pojazdów elektrycznych.

W piątek (5 listopada) ustawa została przegłosowana stosunkiem głosów 228-206. Build Back Better Act zostanie wysłany na biurko prezydenta Joe Bidena, który ma złożyć pod nim podpis - podaje BBC.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Robert DurstMultimilioner oskarżony o zabicie żony. Przyznał się do zbrodni w serialu

USA. Wielki program inwestycyjny przegłosowany. Na co pójdą pieniądze?

Jak czytamy na stronie Białego Domu, 550 mld dolarów zostanie przeznaczonych na modernizację autostrad, dróg i mostów oraz systemów transportu miejskiego i sieci kolei pasażerskiej. Ustawa obejmie również finansowanie czystej wody pitnej, szybkiego internetu i ogólnokrajowej sieci punktów ładowania pojazdów elektrycznych.

- Kwota 50 mld dolarów zostanie przeznaczona na ochronę przed zmianami klimatu. Izba Reprezentantów podjęła również krok w kierunku przyjęcia ustawy o nowych programach socjalnych, wartych 1,75 bln dolarów - podaje BBC.

Zamieszki na Kapitolu z 6 stycznia 2021 r.CNN: Facebook był nieprzygotowany na działania, które spowodowały atak na Kapitol

Uchwalony przez Kongres pakiet wydatków to jeden z największych tego typu planów inwestycyjnych w historii USA. Szacuje się, że inwestycje mogą zwiększyć amerykański dług publiczny o ponad 250 mld dolarów przez najbliższą dekadę.

- Dziś wieczorem dokonaliśmy ogromnego kroku naprzód jako naród - powiedział w oświadczeniu prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. - Kolejne pokolenia będą patrzeć wstecz i wiedzieć, że to właśnie teraz Ameryka wygrała konkurencję gospodarczą na XXI wiek - dodał.

Zobacz wideo Eksperymentalny samolot naddźwiękowy X-59
Więcej o: