Epidemia koronawirusa. Liczba przypadków na świecie przekroczyła ćwierć miliarda. "Rekordy zachorowań"

250 mln przypadków i 5 mln ofiar - to najnowszy, globalny bilans epidemii COVID-19. Rosja, Ukraina i Grecja zmagają się z rekordowo wysoką falą zachorowań na koronawirusa.
Zobacz wideo Bartosz Arłukowicz gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (08.11)

Liczba przypadków koronawirusa na świecie zbliża się do ćwierć miliarda. Informują o tym naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii. Sytuacja wirusowa na globie poprawia się, z wyjątkiem Europy, która jest teraz epicentrum COVID-19.

Rosja, Ukraina i Grecja notują właśnie rekordowo wysokie liczby nowych zachorowań. Poważna sytuacja jest też w Bułgarii i Rumunii, gdzie z kolei zaszczepiona została niecała jedna trzecia populacji. Rośnie także liczba zakażeń na Węgrzech, Słowacji i w Czechach. Na Łotwie obowiązuje stan nadzwyczajny.

Eksperci o pandemii: Poza Europą sytuacja się poprawia

Francja wprowadza obowiązek noszenia masek w szkołach w większości kraju. Restrykcje zaostrza Austria, a Szwajcaria zaczyna kampanię szczepień przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego.

Poza Europą sytuacja się poprawia. Stany Zjednoczone od dzisiaj otwierają granice dla zaszczepionych turystów z większości krajów świata. Granice były zamknięte od ponad półtora roku. Żeby wjechać do USA, trzeba będzie mieć nie tylko zaświadczenie szczepienia, ale także negatywny test na obecność koronawirusa.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 5 milionów i 49 tysięcy osób.

Więcej o: