Człowiek Ziobry nowym wiceministrem aktywów państwowych. Sasin "wita na pokładzie"

Jan Kanthak został powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych - powiadomił w piątek resort. Kanthak był wcześniej zatrudniony w Ministerstwie Sprawiedliwości.

12 listopada wicepremier Jacek Sasin wręczył Janowi Kanthakowi powołanie na sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych - czytamy w komunikacie. Wicepremier i szef MAP Jacek Sasin życzył Kanthakowi powodzenia.

"Witam na pokładzie Ministerstwa Aktywów Państwowych. Życzę powodzenia" - napisał Sasin na Twitterze.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Kim jest Jan Kanthak?

Jan Kanthak urodził się 20 września 1991 r. w Gdańsku. Jest absolwentem wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie studiów odbył staż w Parlamencie Europejskim - czytamy na stronie Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Od 2016 roku był zatrudniony w Ministerstwie Sprawiedliwości. W resorcie pełnił funkcję sekretarza Zespołu ds. Strategii Ministerstwa Sprawiedliwości, zajmującego się m.in. przygotowywaniem opinii i analiz oraz doradztwem w sprawach związanych z realizacją celów strategicznych w obszarze działania Ministra. Od czerwca 2017 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości pełnił funkcję szefa gabinetu politycznego i rzecznika prasowego.

W wyborach samorządowych w 2018 roku został wybrany na radnego miasta Gdańska. W Radzie Miasta zasiadał w Komisji Sportu i Turystyki oraz Komisji Zrównoważonego Rozwoju. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku został wybrany do Sejmu IX kadencji w okręgu lubelskim. Zasiada w sejmowych Komisjach Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Spraw Zagranicznych.

Zobacz wideo Kto jest winny wysokim cenom gazu? Sasin wskazuje, że to Tusk
Więcej o: