Dobry Start. ZUS przypomina: Termin składania wniosków dobiega końca

Wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki w ramach programu "Dobry Start" można składać tylko do końca listopada - przypomina Gertruda Uścińska, prezeska ZUS. Dotychczas wypłacono niemal 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci.
Zobacz wideo Czy waloryzacja 500 plus jest możliwa?

Przypomnijmy, że wnioski o wypłatę 300 zł z programu "Dobry Start" można składać od 1 lipca. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie 300 plus można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną - za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Przeczytaj więcej informacji o świadczeniach na stronie głównej Gazeta.pl

 

Dobry Start. Do kiedy można składać wniosek?

Gertruda Uścińska, prezeska Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przypomniała, że wnioski o 300 plus można składać do 30 listopada. Powiadomiła, że większość osób już to zrobiła, a - jak wynika z najnowszych danych ZUS -  w ramach programu wypłacono blisko 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci. Weryfikacja wniosków oraz wypłata świadczenia odbywa się niemal w 100 proc. automatycznie.

Dobry Start. Komu przysługuje 300 plus?

Program "Dobry start" to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymują świadczenie bez względu na dochód.

W ramach programu ZUS wypłaca raz w roku świadczenie w wysokości 300 zł na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat, lub 24 lat - w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wnioski można składać do 30 listopada. W przypadku wniosków złożonych w listopadzie wypłata 300 plus nastąpi w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Więcej o: