Dni wolne w 2022 roku. Ile szans na długi weekend? Nowy Rok wypada w sobotę, ale potem będzie lepiej

W 2022 roku kalendarz okazuje się wyjątkowo łaskawy dla zwolenników długich weekendów. Okazji, by przedłużyć odpoczynek będzie całkiem sporo. Majówka czy Boże Ciało wypadają na początku lub pod koniec tygodnia. A co z następnymi świętami Bożego Narodzenia?

Tegoroczny kalendarz nie był zbyt łaskawy dla osób, które lubią długie weekendy. Święta Bożego Narodzenia wypadły weekend, Nowy Rok również na kalendarzu przypada na sobotę. A jak będzie w przyszłym roku? Ile szans mamy na długi weekend? Ile dni wolnych. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak inflacja zastanie nas w 2022 roku? Ekspert komentuje

Szczęśliwa trzynastka. Sporo okazji na długi weekend w 2022 roku

Nowy Rok. 1 stycznia, pierwszy dzień nowego roku jest, co oczywiste, pierwszym dniem wolnym. Kolejny przypada już w czwartek 6 stycznia (Trzech Króli). Można więc wziąć cztery dni urlopu i przedłużyć sobie ponoworoczne szaleństwo o cały tydzień. Lub wziąć wolne w piątek i zafundować sobie długi weekend 6-9 stycznia.

Wielkanoc. Następna okazja do odpoczynku nadarzy się dopiero wiosną. Wielkanocna niedziela przypadnie w roku 2022 roku na 17 kwietnia, wolny będzie też Poniedziałek Wielkanocny, 18 kwietnia. 

Majówka. Mogłaby być nieco szczęśliwsza, ale i tak są powody do zadowolenia. 1 maja (Święto Pracy) przypada bowiem w niedzielę, ale 3 maja (Święto Konstytucji) wypadnie na wtorek. I znów jeden dzień wolnego zafunduje nam długi weekend (1-4 maja), a cztery dni pozwolą odpocząć całe 8 dni (1-8 maja).

Kolejnym dniem wolnym jest Zesłanie Ducha Świętego. Obchodzimy je w niedzielę 5 czerwca.

Tunel pod Ursynowem na S2 Tunel pod Ursynowem otworzą za kilka dni. Odbyły się testy bezpieczeństwa

1 listopada łatwiej będzie spędzić z bliskimi. A co z następnymi świętami Bożego Narodzenia?

Boże Ciało. W 2022 roku przypada 17 czerwca (jak zwykle w czwartek). Będzie więc okazją, by postarać się o przedłużony weekend. 

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny/Święto Wojska Polskiego. Przypada w poniedziałek 15 sierpnia, dzięki czemu trzydniowy weekend mamy bez występowania o dodatkowe wolne. 

1 listopada. Wszystkich Świętych może być świetną okazją do rodzinnych spotkań. Ważny dla milionów Polaków dzień wypada bowiem we wtorek. 

11 listopada. Święto Niepodległości w kalendarzu przypada na piątek. I ono sprawi więc, że w kalendarzu możemy zaznaczyć przedłużony weekend. 

Święta Bożego Narodzenia. W przyszłym roku nie pozwolą na długi odpoczynek. Wigilia wypada bowiem w sobotę, Boże Narodzenie w niedzielę (25 grudnia), a Drugi Dzień Bożego Narodzenia w poniedziałek (26 grudnia). 

Sylwestrowe szaleństwo dla łowców długich weekendów okaże się wielkim rozczarowaniem, bo ostatnim dniem roku jest sobota. Pierwszym dniem wolnym w roku 2023 będzie natomiast niedziela.

. Co podrożeje w 2022 r.? Mamy typy. Ale podejrzane jest wszystko

Więcej o: