Donald Tusk w tym roku przejdzie na emeryturę. Dostanie dużo wyższe świadczenie, niż Kaczyński

Donald Tusk w tym roku skończy 65 lat. To uprawnia go do pobierania emerytury. Wysokość jego świadczenia będzie należała do najwyższych w kraju.
Zobacz wideo Ten laptop przetrwał starcie z Cyberpunkiem 2077. Victus by HP 16 zaskakuje wydajnością [TOPtech]

22 kwietnia Donald Tusk skończy 65 lat. Tym samym przekroczy wiek emerytalny i będzie mógł pobierać emeryturę. Jej wysokość będzie olbrzymia. Wpływa na to jego pozycja w kraju i na arenie międzynarodowej. 

Ile emerytury otrzyma Donald Tusk?

Jak wylicza "Super Express"emerytura Donalda Tuska wyniesie 30 tys. zł. Największą część świadczenia będzie stanowić 21 tys. zł - do tej kwoty jest uprawniony jako przewodniczący Rady Europejskiej. Za pracę w Polsce przewodniczący PO może liczyć na 9 tys. zł. Ponadto, gdyby Tusk został premier koalicyjnego rządu, otrzymywałby pensję w wysokości 20 tys. złotych. Miesięcznie na jego konto wpływałoby zatem 50 tys. zł. 

Teraz rozumiem emocjonalne wystąpienia pana Tuska przeciwko Polskiemu Ładowi! Niech wprost mówi, że uderza w jego kieszenie!

- skomentował sprawę dla "SE" europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Emerytura Tuska będzie znacznie wyższa niż emerytura Jarosława Kaczyńskiego. Z wyliczeń dziennika wynika, że prezes PiS ma 7150 zł emerytury ZUS-owskiej. Ale będąc posłem i wicepremierem może do niej jeszcze dorobić.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Dziennik zapytał też bliskiego współpracownika Tuska, posła PO Cezarego Grabarczyka, czy to sprawi, że polityk odwróci się od problemów najbiedniejszych?

Jeśli Donald Tusk dojdzie do władzy, to poprawimy los tych najmniej zarabiających emerytów

- obiecał Grabarczyk. 

Ile wynosi najwyższa emerytura?

W kwietniu ubiegłego roku ZUS informował, że najwyższa emerytura wypłacana w Polsce to ponad 25,3 tys. zł. Takie świadczenie otrzymuje emerytka z kujawsko-pomorskiego, która pracowała 61 lat. Na emeryturę przeszła dopiero po skończeniu 80 lat.

Z kolei najniższe świadczenia, to zaledwie kilka groszy. Na przykład mieszkanka Zachodniopomorskiego otrzymuje miesięcznie od ZUS-u tylko 3 grosze, gdyż jej okres składkowy wynosił ledwie jeden dzień. Takich osób jest niestety więcej. 

Więcej o: