NBP zaostrza kurs. Raty dopiero wystrzelą. Ile zapłacimy? Głos ze środka RPP w "Studiu Biznes"

Według szefa NBP Adama Glapińskiego seria podwyżek stóp procentowych może być dłuższa niż nam się wydaje. Jakie poziom stóp procentowych jest bezpieczny? Zapytamy o to Ludwika Koteckiego, nowego członka Rady Polityki Pieniężnej. W kolejnej części programu z przedstawicielami zarządu marki Ecowipes porozmawiamy o tym, czy biznes ekologiczny się opłaca. W segmencie moto sprawdzimy, czy mamy do czynienia z rewolucją w sprzedaży używanych samochodów. Jak działa nowy salon sprzedaży Inchcape Park. Zobacz najnowszy odcinek "Studia Biznes".
Zobacz wideo NBP zaostrza kurs. Raty dopiero wystrzelą. Ile zapłacimy? Głos ze środka RPP w "Studiu Biznes"


Adam Glapiński w rozmowie z agencją Bloomberga przyznał, że należy się spodziewać dalszego wzrostu stóp procentowych w Polsce. Przypomnijmy, że po serii czterech podwyżek wynoszą one dziś 2,25 proc., a oczekiwania ekonomistów na koniec roku są nawet na poziomie 4 proc. I w tym kontekście słowa prezesa Glapińskiego wydają się dowodem na zaostrzenie dotychczasowego kursu, bo według niego "podwyżka może być zaskakująca i przekroczyć rynkowe oczekiwania". NBP za pomocą coraz wyższych stóp procentowych próbuje gonić inflację, ale jak na razie tempo wzrostu cen jest na poziomach najwyższych od ponad 20 lat. Po jakie narzędzia powinna sięgnąć RPP, żeby wyhamować inflację? Zapytamy Ludwika Koteckiego, nowego członek Rady Polityki Pieniężnej? Posłuchaj całej rozmowy, którą w "Studiu Biznes" poprowadzi Łukasz Kijek. 

Nie tylko stopy procentowe. Jak radzi sobie biznes w Polsce?

W "Studiu Biznes" nie zabraknie również recenzji motoryzacyjnej. Tym razem nie będzie to test jednego auta, ale całego salonu. Chodzi dokładnie o Inchcape Park, czyli nowatorski salon sprzedaży samochodów używanych. Jak działa ta koncepcja i na czym polega model biznesowy? Szczegóły zdradzi Tomasz Korniejew z moto.pl  

W programie nie zabraknie także pytań o kondycję polskiego biznesu. Z przedstawicielami zarządu marki Ecowipes porozmawiamy między innymi o otoczeniu rynkowym, czyli m.in. rosnącej inflacji producenckiej. Sprawdzimy też, czy ekologiczny biznes może być opłacalny.

"Studio Biznes" to program o biznesie i motoryzacji, który swoją premierę ma w każdą środę o godzinie 12:00 na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: