Michał Wiśniewski nowym wiceministrem rozwoju i technologii. "Gratulujemy i witamy"

Michał Wiśniewski został nowym wiceministrem rozwoju i technologii - powiadomił resort. Wiśniewski będzie odpowiadał za obszar jednostek nadzorowanych i podległych, gospodarkę niskoemisyjną oraz gospodarkę nieruchomościami.

Minister rozwoju i technologii Piotr Nowak wręczył w poniedziałek (7 lutego) Michałowi Wiśniewskiemu akt powołania go przez premiera Mateusza Morawieckiego na urząd podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. "Gratulujemy i witamy" - napisał resort na Twitterze.

Kim jest Michał Wiśniewski?

Michał Wiśniewski jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, IESE Business School University of Navarra oraz studiów menedżerskich MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w sektorze prywatnym w branży informatycznej oraz administracji publicznej - pracując na stanowiskach doradczych i zarządczych - w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ministerstwie Środowiska, Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz w Ministerstwie Cyfryzacji.

W latach 2020-2022 oraz 2018-2019 był zastępcą dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR), odpowiedzialnym za departamenty: innowacji, teleinformatyki, strategii i analiz, rozwoju rynków rolnych, wsparcia eksportu oraz finansowo-księgowy.

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Michał Wiśniewski jest współtwórcą strategii KOWR oraz strategii promocji polskiej żywności za granicą. Jest członkiem Giełdowej Rady Rynków Rolnych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Od 2019 roku jest również członkiem Rady Nadzorczej Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego S.A. w Broniszach.

W latach 2017-2018 był dyrektorem departamentu zrównoważonego rozwoju i współpracy międzynarodowej w Ministerstwie Środowiska. Jest współautorem Polityki Sztucznej Inteligencji Państwa, liderem Grupy Internetu Rzeczy w Polsce, współautorem raportu Internet Rzeczy w Polsce.

Zobacz wideo DVB-T2 coraz bliżej. Co oznacza dla nas nowy standard telewizji i kogo czeka wymiana telewizora? [TOPtech]
Więcej o: