Ministerka zastąpi ministra? Kandydatka na szefową resortu finansów: Nie potwierdzam, nie zaprzeczam

- Stawiamy na kobietę ministra - twierdzi anonimowy polityk z kręgów rządowych pytany o to, kto będzie kierował Ministerstwem Finansów. Czy na czele resortu stanie Gertruda Uścińska, obecna prezeska ZUS-u? Sama zainteresowana odniosła się do doniesień medialnych.
Posłuchaj podcastu Po co Magdzie Gessler zdjęcie misia? Fancy Bears wywołały burzę w sieci. Wyjaśniamy, czym jest NFT [PODCAST]

Media informowały wczoraj, że Gertruda Uścińska, prezeska Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, otrzymała propozycję objęcia kierownictwa w resorcie finansów. Według nieoficjalnych informacji propozycję wysunąć miał premier Mateusz Morawiecki.

Szefowa ZUS-u odniosła się do tych doniesień. - Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - odpowiedziała na pytanie "Rzeczpospolitej". Wcześniej o tym, że Uścińska ma szansę stanąć na czele resortu, informował Wprost. - Czekamy na jej decyzję. Stawiamy na kobietę ministra - powiedziała osoba z otoczenia Mateusza Morawieckiego, cytowana przez portal. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Tak powstaje tajemniczy „Zamek w Stobnicy". Byliśmy na miejscu

Tadeusz Kościński rezygnuje. Długa giełda nazwisk

Obecnie resortem finansów kieruje premier Mateusz Morawiecki. W poniedziałek, kiedy minister finansów Tadeusz Kościński podał się do dymisji, na stole było kilka nazwisk.

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel pytany o to, kto będzie nowym resortem finansów, odpowiedział, że "rozważanych jest kilka kandydatur". - Proszę wybaczyć, ale na żadne spekulacje nie dam się namówić, jeszcze kilka dni cierpliwości. Tak, jak mówię jest kilkoro kandydatów w tym momencie jeszcze przesadzone nie jest nic - stwierdził. 

Według wcześniejszych medialnych doniesień następcami Kościńskiego mogli być.in. Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa, Piotr Nowak, minister rozwoju i technologii, Artur Soboń, wiceminister finansów, Leszek Skiba, prezes banku Pekao, dawny wiceszef resortu. Te spekulacje przeciął Radosław Fogiel. - Raczej myślimy o kimś nie z obecnego składu rządu - stwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową. 

***

Mieszkania będą tanieć w 2022 roku? Czy Polacy będą mieli problem ze spłacaniem rat? Zadaj swoje pytanie, pisząc na adres: news_gazetapl@agora.pl. Wraz z ekspertką odpowiemy na nie w programie "Q&A Gazeta.pl". W czwartek 10 lutego o godzinie 12:30 na żywo gościnią Gazeta.pl będzie Katarzyna Kuniewicz, analityczka rynku mieszkaniowego w Obido. Zapraszamy!

Posłuchaj podcastu Po co Magdzie Gessler zdjęcie misia? Fancy Bears wywołały burzę w sieci. Wyjaśniamy, czym jest NFT [PODCAST]
Więcej o: