Plastik w klopsikach z IKEA. Uwaga na tę partię. Sieć zwraca pieniądze

IKEA apeluje do klientów, którzy kupili mrożone klopsiki warzywne HUVUDROLL konkretnej partii, aby zwrócili je do sklepu. Produkty mogą być zanieczyszczone plastikiem. Sieć zapewnia pełny zwrot pieniędzy.

"Doszło do zanieczyszczenia jednej partii mrożonych klopsików warzywnych HUVUDROLL w opakowaniach po 1000 g plastikowymi elementami pochodzącymi z uszkodzonej linii produkcyjnej. Z tego powodu produkty należące do tej partii zostają wycofane z rynku" - czytamy w komunikacie sieci IKEA.

IKEA ostrzega przed plastikiem w żywności. Uwaga na tę partię

Chodzi o klopsiki warzywne HUVUDROLL z datą przydatności do spożycia do 26 października 2022 r. Sieć zapewnia, że produkty potencjalnie zanieczyszczone plastikiem można zwrócić w dowolnym sklepie IKEA. Klienci otrzymają pełny zwrot pieniędzy. Dowód zakupu w postaci paragonu nie jest wymagany.

"IKEA przeprasza za wszelkie niedogodności wynikające z zaistniałej sytuacji" - czytamy w komunikacie sieci, który został opublikowany 10 lutego.

IKEA wycofuje partię mrożonych klopsików warzywnych HUVUDROLL 1000 g z powodu ryzyka obecności plastikowych elementów w produkcieIKEA wycofuje partię mrożonych klopsików warzywnych HUVUDROLL 1000 g z powodu ryzyka obecności plastikowych elementów w produkcie Źródło: IKEA / materiały prasowe

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

GIS wycofuje kilka partii suplementów diety. Mogły zostać skażone tlenkiem etylenu

Wcześniej Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę REGIS Sp. z o.o., wycofaniu dystrybuowanych przez nią suplementów diety ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu. Chodzi o te partie produktów:

  • L-Carnitine HCA Plus 50 kapsułek, data minimalnej trwałości: 01.06.2023,
  • Machine Man Burner 120 kapsułek, data minimalnej trwałości: 15.07.2023,
  • Thermo Shape 2.0 90 kapsułek, data minimalnej trwałości: 26.05.2023.

"Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, nie można ustalić bezpiecznych poziomów spożycia tej substancji" - czytamy w komunikacie GIS z 9 lutego.

Zobacz wideo Popyt na mieszkania, a Polski Ład? Pytamy ekspertki [Q&A Gazeta.pl]
Więcej o: