Twój e-PIT przyjął już milion zeznań podatkowych. Ale uważaj, czają się w nim błędy

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała, że przez Twój e-PIT rozliczyło się już milion osób. Trzeba jednak uważać, ponieważ w systemie zdarzają się niekiedy błędy.

Twój e-PIT działa już czwarty rok i ułatwia rozliczenie podatków. Deklarację wypełnia urząd skarbowy, a podatnicy muszę jedynie sprawdzić jej poprawność i zatwierdzić. Jeśli tego nie zrobią, fiskus sam przyjmie zeznanie podatkowe, co pozwala uniknąć problemów związanych ze spóźnieniem. 

Dzięki usłudze Twój e-PIT podatnicy mogą w wygodny i bezpieczny sposób, złożyć zeznanie, bez konieczności wychodzenia z domu. W ramach usługi mają dostęp do historii swoich e-PIT-ów, a także do innych naszych e-usług oferowanych przez e-Urząd Skarbowy. Co ważne, rozliczając się elektroniczne dostaną szybciej zwrot podatku - urząd skarbowy zwróci im nadpłatę w ciągu 45 dni

- zaznacza zastępczyni szefowej KAS Anna Chałupa.

Zobacz wideo ROZMOWA O PRACY | Odcinek 02 | STUDIA

Milion osób rozliczyło się przez Twój e-PIT

Krajowa Administracja Skarbowa przekazała w środę, że podatnicy złożyli już ponad milion deklaracji przez Twój e-PIT. Zdecydowaną większość stanowią rozliczenia na formularzu PIT-37. W systemie rozliczono dotąd:

  • 843,5 tys. deklaracji PIT-37,
  • 117,8 tys. deklaracji PIT-28,
  • 26,9 tys. deklaracji PIT-38,
  • 6,6 tys. deklaracji PIT-36.
  • 6,9 tys. oświadczeń PIT-OP.

Więcej informacji z kraju i świata na stronie głównej Gazeta.pl 

To jednak dopiero początek, bo KAS przygotowała zeznania za 2021 rok dla niemal 23,3 mln podatników. 

Usługa Twój e-PIT cieszy się niesłabnącą popularnością. Mamy już milion złożonych zeznań. Cieszymy się, że podatnicy tak chętnie korzystają z naszych e-rozwiązań. Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów. Oferujemy im nowoczesne usługi, które spełniają ich oczekiwania. Stawiamy na cyfryzację, dzięki której coraz więcej spraw podatkowych można załatwiać przez internet

- informuje szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.

Błędy w Twój e-PIT

Podatek zostanie automatycznie rozliczony po 2 maja (ponieważ 30 kwietnia wypada w sobotę). Warto jednak przyjrzeć się samemu zeznaniu. Skarbówka nie uwzględnia bowiem większości ulg, te należy rozliczyć ręcznie. 

Ponadto system nie działa idealnie. Są płatnicy, którzy zgłaszają niekompletną dokumentację. Są też problemy z poprawnym naliczeniem ulgi na dziecko, która jest rozliczana automatycznie. 

Więcej o: