Limity tankowania na stacjach ORLEN. Stacja musi odbudować zapasy benzyny

PKN Orlen zmienia dotychczasowe limity jednorazowego tankowania. Koncern zaapelował do swoich klientów o tankowanie tylko "na bieżące potrzeby". Pozwoli to odbudować zapasy na wszystkich stacjach.

Katarzyna Zasada z biura prasowego PKN Orlen przyznaje, że w wyniku nieuzasadnionej paniki w związku z wybuchem wojny w Ukrainie, na wielu stacjach powstawały olbrzymie kolejki, a w kanistrach brakowało paliwa. Benzyna była przez Orlen uzupełniana na bieżąco, ale w konsekwencji m.in. nadmiarowego popytu, Orlen musi uzupełnić zapasy.  

Orlen. Nowe limity tankowania

"Prosimy o tankowanie paliw tylko na bieżące potrzeby, co przełoży się na powrót do pełnej dostępności produktów paliwowych na stacjach PKN ORLEN S.A. - pozwoli nam to szybko i w pełni odbudować zapasy na wszystkich stacjach" - zaapelował do swoich klientów koncern.  

Limity, które weszły w życie 8 marca wyglądają następująco:  

  • 50 litrów w przypadku samochodu osobowego, 
  • 100 litrów w przypadku samochodu dostawczego do 3,5 t, 
  • 300 litrów maszyny rolnicze, budowlane, leśnictwo, itp., 
  • 500 litrów w przypadku samochodu ciężarowego oraz autobusów. 

Z limitów zwolnione są służby mundurowe, takie jak: policja, pogotowanie ratunkowe, straż pożarna itp. Dodatkowo istnieje możliwość tankowania do zbiorników zewnętrznych do 60 litrów. Skorzystać z niej mogą jedynie posiadacze karty uprawniającej do tankowania do zbiorników zewnętrznych. 

PKO Orlen podkreśla, że uzupełnienie zapasów wynika ze "zwiększonego zapotrzebowania klientów". 

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej informacji w artykule:

Więcej o: