Najbliższy krąg ludzi Putina. Andrzej Zaucha o frakcjach na Kremlu. Kto może się sprzeciwić?

- To nie są ludzie od dyskutowania, tylko od wykonywania poleceń - tak najbliższe otoczenie Władimira Putina charakteryzował w środowym "Studiu Biznes" Andrzej Zaucha, wieloletni korespondent Faktów TVN w Moskwie. Czy w tym gronie znajdzie się jednak ktoś, kto może sprzeciwić się prezydentowi Rosji? Posłuchaj fragmentu programu.

Władimir Putin rządzi Rosją od ponad dwóch dekad i od lat otoczony jest prawie tymi samymi współpracownikami. Przed bestialską inwazją na Ukrainę rosyjski prezydent wezwał najważniejsze osoby na Kremlu i przepytał na temat anektowania dwóch wspieranych przez rosyjskich separatystów republik w Ukrainie. Wszystkim po kolei pokazał miejsce w szeregu, a jednocześnie pokazał światu, że oni też mają krew na rękach.

Od tego czasu jednak sporo się zmieniło. Świat nałożył ostre sankcje na Rosję, ofensywa wojenna na froncie idzie nie po myśli Rosji, wojsko ponosi duże straty. Jak wygląda podział frakcji na Kremlu i czy jest ktoś, kto może sprzeciwić się Putinowi? Zapytaliśmy o to w "Studiu Biznes" Andrzeja Zauchę, wieloletniego korespondenta Faktów TVN w Moskwie. Posłuchaj fragmentu rozmowy.

Zobacz wideo Czy jest ktoś, kto może wpłynąć na Putina? Andrzej Zaucha o frakcjach na Kremlu
Więcej o: