Co z maseczkami w samolotach? PLL LOT ma komunikat dla pasażerów

W poniedziałek zniesiony został obowiązek noszenia maseczek w Polsce. Zmienią się również zasady dla pasażerów podróżujących samolotami. Maseczki na pokładzie nie będą obowiązkowe, choć rekomendowane. Zmienią się również procedury dla osób przylatujących do Polski.

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował w poniedziałek, że wszelkie obowiązujące ograniczenia związane z pandemią zostały zniesione. Odwołana została nawet obowiązkowa kwarantanna po przylocie. 

Zobacz wideo Zawsze mówiliśmy, że każdy w rządzie PiS powinien ciężko pracować i nikt nie powinien być pewny swojego stanowiska

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Maseczki w samolotach nie będą obowiązkowe 

"Od 28 marca 2022 r. osoby przylatujące do Polski ze strefy Schengen, jak i spoza niej, są zwolnione z wypełniania Karty Lokalizacji Podróżnego. Zniesiony został obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej (również na pokładach statków powietrznych), obowiązek przedstawiania Unijnego Certyfikatu COVID po przylocie do Polski oraz wykonywania testów." - informuje Urząd Lotnictwa Cywilnego.

ULC podkreśla, że są to zmiany wprowadzone w Polsce i obowiązujące na terenie naszego kraju. Dlatego zaleca, by podróżni sprawdzali przed wylotem warunki obowiązujące w państwie, do którego się wybierają, gdyż na miejscu może być od nich wymagany test na COVID-19 albo certyfikat covidowy. Większość lotnisk oferuje wykonanie odpowiedniego testu na miejscu.  

Więcej informacji z Polski i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Maseczki w samolotach zniesione. Jak zareagują prywatne linie lotnicze?

Mimo zniesionego nakazu noszenia maseczek w samolocie prywatne linie lotnicze mogą wprowadzić własną politykę, która będzie tego wymagać. Dobry przykładem jest polski przewoźnik PLL LOT, na którego pokładach nie trzeba nosić maseczek, ale linie o to zaapelowały.  

"W trosce o ochronę zdrowia i zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim Pasażerom i Załodze PLL LOT, zachęcamy jednak do ich stosowania w czasie lotu" - napisano w oficjalnym komunikacie.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: