PIT za 2021 rok. Jak sprawdzić, czy PIT został rozliczony przez Urząd Skarbowy?

Wiele osób zastanawia się, jak można sprawdzić, czy PIT za 2021 rok został już rozliczony przez Urząd Skarbowy. Wyjaśniamy, jak to zrobić w zależności od tego, w jakiej formie złożyłeś zeznanie podatkowe.

Na złożenie PIT-36 zazwyczaj mamy czas do 30 kwietnia, jednak w tym tym roku mam kilka dodatkowych dni. Przez długi weekend czas na składanie zeznania podatkowego został przedłużony do 2 maja. Z kolei czas na złożenie PIT-28 upłynął 2 marca 2022 roku. 

Zobacz wideo Kotecki: Mam nadzieję, że w Ministerstwie Finansów pali się czerwona lampka

Jak sprawdzić, czy PIT został rozliczony przez Urząd Skarbowy?

Osoby, które zdecydowały się złożyć PIT w formie tradycyjnej (papierowej), aby dowiedzieć się, czy został rozliczony muszą telefonicznie skontaktować się z Urzędem Skarbowym i zapytać o status zeznania podatkowego. Natomiast osoby, które zrobiły to w formie elektronicznej, mogą samodzielnie sprawdzić stan rozliczenia, wchodząc na stronę stworzoną utworzoną przez Ministerstwo FinansówPodatki.gov.pl/e-urzad-skarbowy.

Zakupy (zdjęcie ilustracyjne) Olej jak oliwa, a margaryna jak masło? Nadchodzą podwyżki cen żywności

Jak zalogować się do e-Urzędu Skarbowego?

Po wejściu na stronę należy kliknąć granatowy kafelek z napisem: e-Urząd Skarbowy - zaloguj się, znajdujący się na środku strony internetowej. Następnie będziesz musiał wybrać sposób, w jaki chcesz się zalogować do wirtualnego Urzędu Skarbowego. Możesz to zrobić na trzy sposoby: 

  • Korzystając z profilu zaufanego, e-dowódu lub bankowości elektronicznej,
  • Wchodząc na aplikację mObywatel,
  • Podając swoje dane podatkowe tj. numer PESEL lub NIP oraz kwotę przychodów.

Przeczytaj więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

Michał Sołowow Siedmioro Polaków na liście najbogatszych ludzi świata "Forbesa"

Po zalogowaniu się na stronie urzędu musimy znaleźć panel z napisem Twój e-PIT, a następnie na górze strony szukamy sekcji - złożone dokumenty i wybieramy rok, za który się rozliczamy. Później na ekranie wyświetli się status naszego PIT-u oraz informacje dotyczące zwrotu naszego podatku

Więcej o: