Córki Putina objęte sankcjami. Kim są Maria Woroncowa i Katerina Tichonowa?

Oficjalnie Władimir Putin ma dwie córki, choć dopiero kilka lat temu potwierdziły się informacje o drugiej z nich. USA wprowadziły sankcje, które objęły obie kobiety: Marię Woroncową oraz Katerinę Tichonową. Kim są córki Putina?

W środę USA przedstawiły nowy pakiet sankcji przeciwko Rosji. Są one wymierzone m.in. w Sbierbank, największą rosyjską instytucję finansową oraz prywatny Alfa Bank. Obejmą też dorosłe córki Władimira Putina - Katerinę Tichonową i Marię Woroncową oraz rodzinę Siergieja Ławrowa.

Matką obu kobiet jest była żona Władimira Putina. Z Ludmiłą Putiną prezydent Rosji rozwiódł się w 2013 roku. 

Zobacz wideo Czy negocjacje między Zełenskim a Putinem mają sens? Ekspert wyjaśnia

Kim są córki Putina? Kim jest Maria Woroncowa?

Starsza córka Władimira Putina, Maria Woroncowa-Faasseni urodziła się w 1985 roku. Studiowała medycynę na Petersburskim Uniwersytecie Państwowym pod zmienionym nazwiskiem. Według medialnych doniesień jest endokrynolożką w dużej firmie medycznej, która bada nowotwory. Przedsiębiorstwo jest powiązane z rosyjskim rządem. BBC podaje, że Woroncowa jest współautorką książek na temat zahamowania wzrostu u dzieci i pracuje w Centrum Badań Endokrynologicznych w Moskwie.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Woroncowa wzięła udział w Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu, gdzie przedstawiono ją jako doktor nauk medycznych z kierownictwa Państwowego Medycznego Centrum Badawczego Endokrynologii. Podczas swojego wystąpienia Maria mówiła o prowadzonych badaniach genetycznych.

Drugi człon nazwiska przejęła w 2010 roku od męża, holenderskiego przedsiębiorcy Jorritema Faassena. Mężczyzna związany jest ze spółką Gazprom. Kilka lat później na świat przyszedł syn pary, ale na jego temat nie znajdziemy informacji w internecie. 

Kim jest Katerina Tichonowa? 

Katerina Tichonowa to młodsza córka Putina, która urodziła się w 1986 roku. Tichonowa zrezygnowała z nazwiska ojca, a nazwisko, którym teraz się posługuje, należało do jej babci. Dopiero po 2015 roku zaczęły się pojawiać informacje, które potwierdziły, że jest córką Władimira Putina. Katerina Tichonowa jest matematyczką i kieruje fundacją Innopraktika, która jest powiązana z Rosyjskim Uniwersytetem Państwowym. Tichonovowa działa również w Światowej Federacja Rock-and-Rolla Akrobatycznego.

Wystąpiła niedawno publicznie, tak jak starsza siostra, podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu, gdzie wzięła udział w panelu dyskusyjnym "Rozpatrywanie sporów inwestycyjnych na płaszczyźnie BRICS - perspektywy powołania nowej instytucji arbitrażowej". W 2018 roku wypowiadała się publicznie na temat neurotechnologii. 

Jej mężem był Kirył Szałamow, pracujący na wysokim stanowisku w Banku Rossija. Jego ojciec podobno był przyjacielem Władimira Putina. 

Katerina Tichonowa i Maria Woroncowa-Faassen od lat nie były widziane przy Władimirze Putinie.

Zobacz wideo "Trzeba BYĆ DUMNYM z tego kim jesteśmy"?
Więcej o: