Zakupy w Wielkanoc 2022. Sklepy będą otwarte krócej. Do której?

Wielkanoc już za kilka dni, więc jeśli jeszcze nie zrobiliście zakupów świątecznych radzimy się śpieszyć. Tym, którzy planują zrobić je "na ostatnią chwilę" przypominamy, że w dni świąteczne większość sklepów będzie otwarta krócej niż zwykle lub całkowicie zamknięta.

Wielki Piątek to normalny dzień pracujący, nie jest ustawowo przewidziany dniem wolnym od pracy, dlatego sklepy powinny być otwarte w standardowych godzinach. Będzie to ostatni dzień przed świętami, gdy robiąc zakupy nie będzie trzeba patrzeć na zegarek. 

Zobacz wideo Wielkanocna pascha z kaszy jaglanej

Wielkanoc 2022. W jakich godzinach otwarte sklepy w Wielką Sobotę?

W Wielką Sobotę wszystkie sklepy powinny być otwarte maksymalnie do godziny 14:00. Wynika tak z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Przepis ten nie obejmuje lokali, gdzie sprzedawca jest również właścicielem i obsługuje klientów. W takim przypadku sklep może być otwarty dłużej.  

W których godzinach otwarte będą największe markety w Wielką Sobotę? Poniżej prezentujemy listę: 

  • Aldi - 13.00
  • Biedronka - 13.00
  • Carrefour - 13.00
  • Lidl - 13.00
  • Netto - 13.00
  • Kaufland - 13.00
  • Żabka - 14.00 (franczyzobiorca może podjąć decyzję o dłuższym otwarciu sklepu)

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Wielkanoc 2022. Czy sklepy będą otwarte w Wielkanoc?

W Wielkanoc i Lany Poniedziałek (tj. 17 i 18 kwietnia) większość sklepów pozostanie zamknięta. W razie nagłej potrzeby można szukać w okolicy otwartych sklepów prywatnych. Podobnie jak w przypadku Wielkiej Soboty ustawa o ograniczeniu handlu zezwala właścicielom mniejszych placówek otworzyć sklepy w święta, jeśli będą osobiście "stać za ladą".  

W przypadku popularnej sieci Żabka większość sklepów  pracuje w dni, w które handel jest zakazany i te objęte ograniczeniami. Może to robić dzięki wyłączeniu dla przedsiębiorców, którzy prowadzą sprzedaż osobiście i na własny rachunek. Oznacza to, że decyzję o ewentualnym otwarciu sklepów podejmą franczyzobiorcy poszczególnych placówek, dlatego poza "osiedlowymi sklepami" otwarte może być część sklepów tej popularnej sieci.  

Więcej informacji z Polski i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: