PKP Cargo z nowym prezesem. Znowu. To już piąta zmiana za rządów PiS

Nowym prezesem PKP Cargo został Dariusz Seliga. Od 2015 roku funkcję tę obejmowało już pięć osób. Ostatnie zmiany w zarządzie spółki miały miejsce w październiku.

Przez pierwsze 14 lat działania PKP Cargo, funkcję prezesa pełniło sześć osób. Kolejne siedem lat - od 2015 roku, gdy rządy przyjął PiS, to już pięciu prezesów spółki. Firma ogłosiła właśnie nazwisko kolejnego szefa. 

Zobacz wideo Czy Polacy są zadowoleni z PKP?

PKP Cargo z nowym prezesem

Ostatnie zmiany w zarządzie miały miejsce w październiku 2021 roku. Wówczas odwołano czterech członków zarządu, w tym prezesa Czesława Warsewicza. Posadę utrzymał jedynie Zenon Kozdera. Funkcję pełniącego obowiązki prezesa PKP Cargo przejął Władysław Szczepkowski. Zmiana miała potrwać trzy miesiące, ale dopiero teraz zdołano wyłonić jego następcę. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Rada Nadzorcza PKP Cargo 13 kwietnia powołała na stanowisko prezesa Dariusza Seligę. Przedłużono również kadencję Kozdery w zarządzie, jako przedstawiciela pracowników. Ostatnie miejsce zajmuje Marek Olkiewicz, członek ds. operacyjnych. 

Kim jest Dariusz Seliga - nowy prezes PKO Cargo?

Jak czytamy w komunikacie spółki, Seliga od lat związany jest z branżą kolejową. W 2016 roku został prezesem PKP Cargo Connect, natomiast trzy lata później powołano go na członka zarządu PKP Cargo International. Wcześniej, od 2004 roku, pracował w warszawskiej administracji na stanowisku pełnomocnika prezydenta miasta Lecha Kaczyńskiego. W 2005 roku został burmistrzem dzielnicy Włochy, a następnie przez trzy kadencje (V, VI i VII) był posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

Seliga ukończył Szkołę Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku (kierunek administracja), studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie oraz Akademię Obrony Narodowej, gdzie przez cztery lata przygotowywał się do doktoratu. Posiada również dyplom Executive MBA Sektora Kolejowego. 

Więcej o: