Warszawa. Poczta Polska wystawia na sprzedaż nieruchomość w centrum. Gratka dla deweloperów

Działka, gdzie znajdowało się centrum logistycznego Poczty Polskiej, zostanie wystawiona na licytację 24 czerwca. Posesja znajduje się przy ulicy Sowińskiego 28 na warszawskiej Woli i ma aż 2,4 hektara gruntu. Poczta Polska sugeruje, że to idealna działka pod "zabudowę mieszkalną".

Wystawiona na sprzedaż działka w planie miejscowym zagospodarowania przewidziana jest pod zabudowę mieszkaniową. Jest tam możliwa budowa bloków o wysokości 30 metrów, które mogą zająć dwie trzecie powierzchni. Grunt z trzech stron sąsiaduje z już istniejącymi osiedlami mieszkaniowymi, zatem nieruchomość może być szczególnie atrakcyjna dla deweloperów. Dopuszcza się również firmy usługowe, ale mogą zająć maksymalnie 40 proc. powierzchni.  

Zobacz wideo "Mam odłożone 100 tys. zł. Czy to dobry moment na zakup mieszkania?" [Q&A Gazeta.pl]

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Warszawa. Poczta Polska sprzedaje działkę w centrum

Działka, pomimo że w centrum, otoczona jest zielenią. Od północy teren graniczy z Parkiem Powstańców Warszawy. W pobliżu znajduje się także inny teren rekreacyjny - Park Sowińskiego. Lokalizacja gruntu pozwala na szybki dostęp do pobliskich centrów handlowych, a także apteki, restauracji czy kawiarni.  

- Wobec malejącej liczby gruntów do zagospodarowania dostępnych w pobliżu ścisłego centrum stolicy, możliwość zakupu działki w tak atrakcyjnej lokalizacji jest nie lada wydarzeniem i okazją. Przyszli mieszkańcy terenu przy Sowińskiego 28 będą mieli blisko zarówno do zielonego Parku Sowińskiego, jak i centrum handlowego oraz wielu linii komunikacji miejskiej - chwali okolicę Krzysztof Falkowski, wiceprezes Poczty Polskiej

Więcej informacji z Polski i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Cena wywoławcza za grunt wystawiany na sprzedaż przez Pocztę wynosi 110 mln zł. Licytacja rozpocznie się 24 czerwca. Na działce znajdują się również stare budynki Poczty Polskiej, które zajmują 5 839 m2.

Więcej o: