Direct Relief, jedna z największych amerykańskich organizacji humanitarnych przeznaczyła 10 mln dolarów na zakup leków dla uchodźców z Ukrainy przebywających w Polsce. 10 kwietnia w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, którą poświęcono temu programowi realizowanemu we współpracy z polską firmą Pelion działającą na rynku ochrony zdrowia oraz Direct Relief.
Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Spółka epruf w pierwszych dniach po świętach wielkanocnych rozpocznie przyjmowanie wniosków o pomoc i rozsyłanie elektronicznych kodów, które pozwolą sfinansować zakup leków. Program w uruchomionej właśnie fazie zakłada wydanie nawet 100 tys. elektronicznych kodów, każdy o wartości 500 złotych, do wykorzystania w 2022 r. na zakupy we wszystkich aptekach na terenie Polski - wyjaśnia firma Pelion w komunikacie.
Dofinansowaniem objętych jest wiele leków, zarówno wydawanych na receptę, jak i OTC z różnych kategorii, m.in. przeciwcukrzycowe, stosowane w leczeniu chorób układu oddechowego czy wspierające pracę układu sercowo-naczyniowego i nerwowego.
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina
Aby przystąpić do programu, należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie www.Health4Ukraine.com. Po weryfikacji uczestnik otrzyma na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail wiadomość, zawierającą indywidualny kod uczestnika programu (w postaci kodu kreskowego), umożliwiający otrzymanie dofinansowania zakupu leków oraz logowanie w dedykowanej aplikacji webowej.
Kod uczestnika programu można wyświetlić w aplikacji webowej na ekranie smartfona lub wydrukować i w formie papierowej okazać farmaceucie w aptece podczas zakupu leków. Ta bezgotówkowa forma płatności za leki działa w 8 tys. aptek w całej Polsce. Uczestnik może również zakupić leki w dowolnej aptece i wnioskować o zwrot poniesionych kosztów.