Banki zaplanowały przerwy techniczne. Problemy z przelewami, niedostępny BLIK. "Miej przy sobie gotówkę"

Największe banki w Polsce informują klientów o weekendowych utrudnieniach w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej. Należy spodziewać się m.in. problemów z przelewami, wpłatami gotówki w bankomacie oraz płatnościami BLIK. "Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej" - apeluje jeden z banków.

Bank BPS, Bank Pekao, Bank PKO BP, Credit Agricole, mBank, ING Bank Śląski, Nest Bank i Santander zapowiadają przerwy techniczne. Klienci tych banków będą musieli przygotować się na utrudnienia w ten weekend oraz w przyszłym tygodniu.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bank BPS - prace serwisowe 24 kwietnia w godz. 00:30-06:00

Bank BPS informuje w swoim komunikacie, że z powodu prac serwisowych prowadzonych po stronie Krajowej Izby Rozliczeniowej nie będzie możliwości dokonania płatności natychmiastowych Express Elixir.

Bank Pekao - prace modernizacyjne 23-24 kwietnia

Bank Pekao zapowiada prace modernizacyjne w serwisie usług maklerskich i w systemie Express Elixir:

  • 23 kwietnia w godz. 7.00-18.00 nastąpi przerwa w serwisie usług maklerskich. Klienci banku mogą mieć trudności w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler, aplikacji Pekao24Makler i PeoPay oraz platformie eTrader Pekao.
  • 24 kwietnia w godz. 0:30-6:00 planowana jest przerwa techniczna systemu Express Elixir. W tym czasie klienci nie zrobią przelewu natychmiastowego Express Elixir oraz przelewu na telefon BLIK w aplikacji PeoPay. "Jeśli masz zaplanowane przelewy w tych godzinach, wykonaj je wcześniej" - czytamy.

Bank PKO BP - przerwa 22-23 kwietnia od godz. 23:00 do 04:00

"W serwisie internetowym i telefonicznym iPKO oraz aplikacji IKO nie będą dostępne ubezpieczenia Moje Podróże24, PKO Dom, Moje Życie24, PKO Ubezpieczenie dziecka oraz ubezpieczenia Assistance w ramach pakietów" - informuje Bank PKO PB. W tym czasie bankowość elektroniczna iPKO i karty płatnicze będą działać.

Credit Agricole - przerwa 23-24 kwietnia w godz. 00:00-09:00

Bank Credit Agricole informuje o czasowej przerwie, podczas której nie będą dostępne serwisy CA24 (eBank, mobilny, tekstowy), automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online oraz BLIK.

Jak czytamy, w tym czasie klienci nie dostaną powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą, a na infolinii będzie można wyłącznie zastrzec kartę. Natomiast gotówkę wpłaconą we wpłatomacie bank zaksięguje dopiero po zakończeniu przerwy.

"Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej. Karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów będą działać normalnie. Jednak na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę" - przestrzega klientów bank Credit Agricole.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

mBank - prace techniczne 23-24 kwietnia w godz. 23:00-00:30

mBank zapowiada, że podczas prac serwisowych klienci nie będą mogli skorzystać z usługi mKantor i mPlatformy walutowej.

Nest Bank - przerwa techniczna 24 kwietnia w godz. 00:30 do 04:00

W trakcie zapowiadanej przerwy klienci nie będą mogli potwierdzić płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, zapłacić w sklepie internetowym korzystając z linka do płatności ani zmienić limitów płatności w bankowości elektronicznej.

Nie będzie można również korzystać z BLIK oraz zalogować się do bankowości internetowej, oraz aplikacji mobilnej Nest Banku.

Bank informuje, że nadal będzie można płacić kartą płatniczą, także za pomocą portfeli mobilnych Apple Pay, Google Pay i zegarkiem bądź opaską (Fitbit Pay, Garmin Pay) w sklepach stacjonarnych oraz wpłacać i wypłacać gotówkę z bankomatów, używając karty płatniczej.

ING Bank Śląski - prace serwisowe 23 i 25 kwietnia

"W sobotę 23 kwietnia przeprowadzimy prace technologiczno-serwisowe. W godz. od 8:00 do 20:00 niedostępne będą: moduł Makler w systemie bankowości internetowej i aplikacja ING Makler Mobile" - czytamy na stronie ING Banku Śląskiego.

Z kolei 25 kwietnia od godz. 0:30 do 1:00 bank przeprowadzi prace serwisowe, podczas których mogą wystąpić problemy z wpłatami i wypłatami z urządzeń sieci ING/ Planet Cash.

Zobacz wideo Kwiecień: Jeśli Rosjanie nie spłacą swojego zadłużenia, to nic wielkiego się nie stanie

Santander - przerwa 22-23 kwietnia od 22:00 do 07:00

Santander Bank Polska zapowiada, że podczas przerwy klienci nie będą mogli korzystać z bankowości internetowej, aplikacji mobilnej i BLIK oraz usługi Kantor Santander. W tym czasie nie będzie można realizować przelewów zwykłych i natychmiastowych oraz za pośrednictwem usługi Przelew24.

Więcej o: