Elon Musk przejmuje Twittera za 44 miliardy dolarów - jest oficjalna decyzja

Elon Musk, najbogatszy człowiek na świecie, przejmuje Twittera. Koszt tego zakupu wynosi około 44 miliardy dolarów - informuje Agencja Reutera.

"Elon Musk przejmuje Twittera za 44 miliardy dolarów" - napisał Reuters na Twitterze. Decyzję w sprawie podjęła rada dyrektorów firmy, która zgodziła się na ofertę Muska.

Na początku kwietnia Elon Musk złożył dość zaskakującą propozycję. Ogłosił, że chciałby kupić całego Twittera i jest w stanie przeznaczyć na ten cel - bagatela - 43 mld dolarów (po 54,20 dol. za akcję). Chwilę wcześniej kupił 9.2 proc. akcji Twittera, stając się jego największym udziałowcem. Dostał także miejsce w zarządzie spółki, ale na razie nie skorzystał z możliwości zasiadania w nim.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Elon Musk kupił Twittera. Jakie zmiany planuje wprowadzić?

Musk przekonywał, że nie chce robić tego dla zysku. Jak mówił, chciałby, aby "społecznościówka była ostoją wolności słowa w internecie".

Dodał, że jego zdaniem algorytm Twittera powinien zostać udostępniony publicznie, aby zwiększyć transparentność działań serwisu. Chciałby też, aby Twitter wprowadził możliwość edycji Tweetów, jednak najpewniej musiałaby zostać ona ograniczona do pewnego czasu po publikacji. Dodatkowo w momencie edytowania wpisu wszystkie polubienia i retweety powinny być - zdaniem miliardera - zerowane.

Przejęcie Twittera oznacza zdjęcie spółki z giełdy - podaje portal money.pl i zaznacza, że jest to pierwszy taki przypadek, jeśli chodzi o media społecznościowe. Twitter ta ma obecnie ok. 396 mln użytkowników, co daje mu miejsce w top 20 największych platform społecznościowych na świecie (włączając w listę chińskie projekty). Sam Musk jest użytkownikiem Twittera i posiada 83,5 miliona obserwujących. 

 

Więcej o: