Rosja. Sklepy OBI wznawiają działalność. Pod wodzą rosyjskiego inwestora

Sklepy OBI, które prowadziły działalność w Rosji i zamknęły ją po ataku na Ukrainę, ponownie zostaną otwarte. Pierwszy z nich rozpoczął działalność w środę. Jak się jednak okazuje, rosyjski oddział OBI został przekazany rosyjskiemu inwestorowi, który planuje wprowadzić znaczące zmiany w przejętych tam placówkach.

Do 11 maja sieć marketów budowlanych OBI wznowi swoją działalność na terenie Rosji, po tym jak ta została przerwana z powodu trwającej wojny w Ukrainie. Placówkami będzie jednak kierował inny właściciel.

Pierwszy został otwarty sklep moskiewski na Chodynskoje Pole - ponowne otwarcie odbyło się w środę 27 kwietnia. Sklepy w Moskwie i Petersburgu zostaną otwarte do 1 maja, natomiast wszystkie 27 marketów rozpoczną działalność najpóźniej do 11 maja.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jacek Ozdoba był gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (27.04)

Rosja. Sklepy OBI w Rosji mają już innego właściciela

Serwis oraz aplikacja mobilna OBI wznowi pracę, jednak na razie w trybie informacyjnym. Termin uruchomienia sklepu internetowego nie został jeszcze podany.

Niemieccy właściciele firmy OBI przekazali kilka dni temu, że swoją działalność w Rosji przekazują założycielowi grupy konsultingowej Audit Group i agencji prawnej Cesar Consulting, Borisowi Luboshitsowi, w celu prowadzenia biznesu w tym miejscu. Działalność OBI przejmie rosyjski inwestor, umowa została podpisana 11 kwietnia. Nie podano dokładnej nazwy nowego zarządzającego siecią w Rosji. Transakcja nie została jeszcze sfinalizowana. We wtorek 26 kwietnia poinformowano, że firma będzie funkcjonować w tym kraju pod zmienioną nazwą - przekazuje portal wirtualnemedia.pl.

Rosja. OBI odcina się od działalności rosyjskiego inwestora

Koncepcja sklepów w Rosji, mimo zmiany właściciela nie ulegnie zmianie. W rosyjskich sklepach OBI pracuje 5000 pracowników, Firma OBI oficjalnie odcięła się od działalności tamtejszego oddziału - Aktualnie dowiadujemy się z różnych mediów i mediów społecznościowych, że sklepy OBI w Rosji mają zostać ponownie otwarte. Jak już ogłoszono w dniu 7 marca 2022 r., wszystkie sklepy OBI w Rosji zostały zamknięte, a podmioty prawne zostały przeniesione na nowego właściciela (patrz oświadczenie z 13 marca 2022 r.). Odbyło się to pod warunkiem zaprzestania używania marki OBI w Rosji. Dlatego ponownie wskazujemy i wyjaśniamy, że Grupa OBI nie jest i nie będzie ani bezpośrednio, ani pośrednio zaangażowana w biznes w Rosji po transakcji. Inne informacje mogą być jedynie propagandą i działaniami zewnętrznymi Rosji, na które my jako Grupa OBI niestety nie mamy wpływu - czytamy w komunikacie udostępnionym na profilu LinkedIn firmy.

Więcej o: