Urlop 2022 - Grecja. Jakie obostrzenia obowiązują? Uwaga na maseczki

Grecja należy do najczęściej i najchętniej obieranych kierunków wakacyjnych przez Polaków. Władze państwa ograniczyły panujące dotychczas obostrzenia sanitarne. Co musimy wiedzieć, wybierając się w południowo-wschodnią część Europy? Odpowiadamy.

Grecja zniosła wymóg posiadania dokumentów określających status związany z COVID-19. W sierpniu władze kraju ustalą, czy należy go przywrócić. Tymczasem nie ma obowiązku wykonywania testów, przedkładania certyfikatów szczepienia, wypełniania formularza lokalizacyjnego.

Zobacz wideo Jak spakować kosmetyczkę na wakacje?

Urlop 2022 - Grecja. Jakie obowiązują obostrzenia?

Warto podkreślić, że w Grecji turystyka stanowi około 20 proc. PKB. W 2020 roku władze odnotowały spadek przychodów i tylko częściowe odbicie w 2021 r. Teraz mają nadzieję na wzrost i rekordowy wynik.

"Grecki urząd lotnictwa cywilnego ogłosił, że znosi wszystkie przepisy COVID-19 dotyczące lotów międzynarodowych i krajowych, z wyjątkiem obowiązku noszenia masek na twarz podczas lotu i na lotniskach. Wcześniej podróżujący samolotem musieli przedstawić dowód szczepienia, negatywnego wyniku testu lub niedawnego wyleczenia z choroby" - podała agencja Associated Press.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Kursy walut (zdjęcie ilustracyjne)Kursy walut 05.05. Złoty wyraźnie w górę, mocno traci dolar

Obostrzenia na miejscu

Jak możemy przeczytać na stronie rządowej, w Grecji obowiązuje:

  • nakaz noszenia maseczek we wszystkich przestrzeniach zamkniętych oraz w dużych skupiskach ludzi; obowiązkowe stosowanie masek o wysokim poziomie ochrony KN95 lub FFP2 lub alternatywnie podwójnej maski chirurgicznej w supermarketach i środkach transportu publicznego, a także przez personel placówek gastronomicznych,
  • nakaz zachowania odpowiedniej odległości pomiędzy osobami poruszającymi się w przestrzeni publicznej.

Ulice PekinuPekin. Narasta strach przed lockdownem. "Nie widać końca tego wszystkiego"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: