Elon Musk zrobi z Twittera własny plac zabaw? Kolejnego pizzagate nikt nie potrzebuje [NEXT STATION]

Elon Musk ma wykupić Twittera. Miliarder już ma kilka pomysłów, jak zmienić platformę. Jak to bywa w jego przypadku, są one kontrowersyjne. Jak zresztą cała postać Elona Muska. Zapraszamy na kolejny odcinek Next Station.

Twitter według ostatnich danych ma 217 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. Pod tym względem nie jest więc hegemonem wśród platform społecznościowych. Mimo tego wciąż stanowi ważną rolę - swoje konta mają tam czołowi politycy, miliarderzy, sportowcy czy naukowcy. Samego Elona Muska obserwuje na portalu prawie 93 mln osób. 

Elon Musk przejmuje Twittera

Niedługo Twitter może jednak znacząco się zmienić. Elon Musk zapowiedział bowiem jego przejęcie. Miliarder chce sprawić, że liczba użytkowników Twittera wzrośnie do miliarda. Ma już parę pomysłów, jak sprawić, by platforma stała się jeszcze bardziej wpływowa. Zaproponował m.in. odwieszenie konta Donaldowi Trumpowi. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Ile Elon Musk zapłaci za Twittera? Jak sfinansuje zakup i jakie planuje zmiany na platformie? Do czego mogą doprowadzić jego eksperymenty z wolnością słowa? Czy przejęcie jest już przesądzone? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w czwartym odcinku Next Station.

Zobacz wideo Nas nie stać na mieszkanie, a Musk przejmuje Twittera. Zobacz jak [Next Station]

Musk najpierw musi zweryfikować liczbę fałszywych kont

Zanim jednak dojedzie do przejęcia, Elon Musk chce zweryfikować dane dotyczące fałszywych kont na portalu. Miliarder obiecał, że po kupnie Twittera skupi się właśnie na usunięciu z platformy botów i spamu. W poniedziałek 9 maja ujawniono jednak raport, z którego wynika, że w pierwszym kwartale br. fałszywe konta oraz rozsyłające spam boty stanowią mniej niż 5 proc. aktywnych użytkowników platformy, których można poddać monetyzacji. 

Umowa ws. Twittera czasowo wstrzymana w oczekiwaniu na dane potwierdzające szacunki, jakoby spam/fałszywe konta rzeczywiście stanowiły mniej niż 5 proc. użytkowników

- napisał Elon na Twitterze. 

Jego wpis wywołał burzę na giełdzie. Akcje Twittera w handlu przedsesyjnym traciły w piątek nawet 20 proc., spadając do poziomu poniżej 35 dolarów. W czwartek na zamknięciu sesji nowojorskiej giełdy były one wyceniane na 45,08 dolarów.

Z opublikowanej pod koniec kwietnia dokumentacji stanowiącej załącznik do umowy przejęcia Twittera wynika, że zarówno Musk, jak i obecni inwestorzy mogą wycofać się z transakcji, płacąc karę w wysokości miliarda dolarów. 

Więcej o: