Dlaczego w Biedronce nie ma już chipsów Lay's? Firmy szukają kompromisu

Chipsy Lay's zniknęły na początku 2022 r. z półek sklepowych Biedronki i nie wiadomo, kiedy wrócą. Przedsiębiorstwo PepsiCo, które jest właścicielem tej popularnej marki od ponad pół roku prowadzi negocjacje z Biedronką - podaje Portal Spożywczy.

Renegocjacje warunków współpracy trwają od końca 2021 r. W tym czasie produkty amerykańskiej firmy PepsiCo były dostępne jedynie w wybranych sklepach, a po nowym roku asortyment się wyprzedał. Chipsy Lay’s wrócą do Biedronki, kiedy obydwie firmy dojdą do kompromisu związanego z cenami - dowiedział się Portal Spożywczy.

Więcej informacji handlowych przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Biedronka przekazała portalowi, że rozmowy dotyczące warunków handlowych współpracy nadal trwają i do czasu zakończenia negocjacji sieć nie będzie komentować ich wyniku.

PepsiCo prowadzi negocjacje cenowe w Holandii. W Niemczech firma miała dojść do porozumienia

Podobne negocjacje cenowe z PepsiCo prowadzi holenderski supermarket internetowy Picnic. Ten wycofał chipsy Lay's z początkiem 2022 r. - Mamy nadzieję, że spór zostanie wkrótce rozwiązany - przekazał na początku lutego w rozmowie z "Retail Trends" rzecznik prasowy Picnic. Z kolei PepsiCo odmówił komentarza w tej sprawie.

Z kolei niemiecka sieć Edeka pod koniec 2021 r. wycofała z obrotu część produktów PepsiCo, w tym napoje Pepsi i 7 Up, a także chipsy Lay's. Firmy nie mogły dojść do porozumienia w sprawie cen. Jednak pod koniec kwietnia Edeka i PepsiCo miały zakończyć spór cenowy, a produkty amerykańskiego producenta prawdopodobnie wrócą na półki sklepowe niemieckiej sieci latem tego roku - pisała gazeta "Lebensmittel Zeitung".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Jak obniżyć ceny żywności? Poseł Sawicki wyjaśnia
Więcej o: