Ceny paliw w ulubionym kraju turystycznym Polaków też wysokie. "Rosną od kilku tygodni"

Jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych jest Chorwacja. Niestety tam ceny paliw też wysokie - za litr benzyny Eurosuper 95 należy zapłacić 13,37 kuny, czyli 8,19 zł, a diesel kosztuje 13,02 kuny, tj. prawie 8 zł za litr. Cena autogazu również jest wyższa niż na polskich stacjach.

Zbliża się okres urlopów wakacyjnych. Chorwacja od kilku lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków podróży. Przed wyjazdem do tego kraju warto zapoznać się z cenami paliw. Jak się okazuje, w Chorwacji ceny są obecnie wyższe niż w Polsce.

Chorwacja. Ceny paliw wyższe niż w Polsce

"Ceny paliw rosną od kilku tygodni" - zauważa tamtejszy dziennik "Vecernji list". Według stanu na 19 maja, za litr benzyny Eurosuper 95 na chorwackich stacjach należy zapłacić 13,37 kuny, co w przeliczeniu na polską walutę daje 8,19 zł/litr. Za litr oleju napędowego trzeba zapłacić 7,99 zł, a gaz LPG jest średnio po 4,69-4,85 za litr - podaje blog Crolove.pl.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ceny paliw w Chorwacji są nieco wyższe niż w Polsce. Jak pisaliśmy wcześniej, eksperci z portalu e-petrol.pl prognozują, że w tym tygodniu za benzynę 95-oktanową trzeba będzie zapłacić średnio po 7,33-7,49 zł/litr, a za olej napędowy - od 7,19 do 7,34 zł za litr. Za to gaz LPG może utrzymać swoją cenę. Eksperci prognozują, że kierowcy zapłacą za to paliwo średnio 3,64-3,73 zł za litr.

Chorwacja. Jakie ceny autostrad?

Jak prezentuje się cennik autostrad? Przejazd najdłuższą z nich, czyli autostradą A1 z Zagrzebia do Splitu kosztuje 181 kun, czyli 111,15 zł. Z kolei przejazd do samego końca, pod granicę z Bośnią i Hercegowiną, kosztuje już 232 kuny (142,47 zł) - podaje Crolove.pl.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?
Więcej o: