Czekoladowe drażetki "Orion-Lentilky" mogą wywołać alergie. Wszystkie partie są wycofywane ze sklepów

GIS poinformował o wycofaniu ze sklepów wszystkich partii produktu "Orion-Lentilky". W uzasadnieniu podano, że czekoladowe draże mogą wywoływać alergie.

Jak czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego, cukierki miały wydrukowaną nieprawidłową etykietę w języku polskim. Jak się okazuje, zabrakło na niej informacji o jednym, kluczowym składniku, który może uczulać konsumentów. 

Zobacz wideo Fontanny nie służą do kąpieli. W wodzie żyją zarazki

Sanepid wydał ostrzeżenie przed czekoladowymi drażetkami. Ze sklepów wycofywane są wszystkie partie

"Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o stwierdzeniu błędnych informacji podanych na etykiecie w języku polskim. Oznakowanie w języku polskim określa przedmiotowy produkt jako bezglutenowy podczas gdy na etykiecie w języku czeskim wskazana jest jego obecność" - czytamy w komunikacie udostępnionym na stronie rządowej.

Z tego powodu ze sklepów muszą zostać wycofane wszystkie partie czekoladowych drażetek "Orion-Lentilky". Dotyczy to produktu o wadze 130 g. Numer partii i data minimalnej trwałości nie jest w tym przypadku istotna, ponieważ wycofaniu podlegają wszystkie draże. Dystrybutorem produktu, zgodnie z komunikatem GIS, jest firma "BOS" z Legionowa.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

"Spożycie produktu przez osoby uczulone na gluten może wywołać u nich wystąpienie reakcji alergicznej" - przestrzega sanepid. Jak zaznaczył GIS, producent poinformował już swoich odbiorców o konieczności wycofania z obrotu tego produktu.

GIS informuje o wycofaniu także innych słodyczy

Ze sklepów wycofane muszą zostać także Pierniki z nadzieniem kremowym Orzech laskowy, których producentem jest Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A. w Toruniu. Powodem jest wykrycie białka migdałowego w opakowaniach o numerze partii: L1293147A i trwałości do spożycia do lipca 2022 roku. "Spożycie produktu przez osoby uczulone na migdały może wywołać u nich wystąpienie reakcji alergicznej" - ostrzega sanepid. 

Więcej o: