Rosja. Otwierają się lokale, które zastąpią McDonald's. Znamy logo

McDonald's wycofał się z Rosji. Firma, która przejęła restauracje sieci fast food, w najbliższy weekend otworzy pierwsze lokale pod nową marką. Choć nie ujawniono jeszcze jej nazwy, to przedstawiono logo.

McDonald's to jedna z wielu zachodnich marek, które postanowiły całkowicie wycofać się z Rosji. Amerykanie posiadali tam bezpośrednio (nie licząc franczyzy) ponad 850 restauracji. Te zostały sprzedane Aleksandrowi Gorowowi, który posiadał wcześniej 25 lokali na Syberii. Kwota sprzedaży nie została ujawniona. McDonald's ma ponoć w umowie zapis, który umożliwia odkupienie lokali w ciągu 15 lat. 

Zobacz wideo Rosję i Chiny łączy ścisłe partnerstwo na wielu płaszczyznach?

Rosja. McDonald's zniknął, ale Rosjanie mają plan

W ten weekend ma się otworzyć 15 pierwszych restauracji pod nowym logiem - informuje BBC. Zostało ono pokazane w piątek przez firmę Sistema PBO, która zarządza przejętymi od McDonald's lokalami.

Nowe przedsięwzięcie ma zachować charakter fast fooda z burgerami. Logo firmy to dwa pomarańczowe paski i czerwone koło. Jak powiedział rzecznik Sistemy, frytki to odpowiednie skojarzenie z paskami, a koło przedstawia burgera. Zielone tło ma natomiast świadczyć o jakości produktów. 

Nazwa jeszcze nieznana

Przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin w marcu w swoim przemówieniu zaproponował zastąpienie zagranicznych sieci rosyjskimi. McDonald’s, według jego propozycji, miał być przemianowany na Wujka Wanię. 

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Media podają jednak, że nowa sieć raczej nie będzie się tak nazywać. W urzędzie zgłoszono natomiast osiem nazw. Wśród nich np. Tot Samyi, czyli Ten sam i Swobodnaja Kassa, co można tłumaczyć jako Dostępny cenowo. "The Moscow Times" poinformował natomiast, że będzie to prawdopodobnie "Mój Burger". 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: