USA. Obiad z miliarderem Warrenem Buffettem? Padła rekordowa kwota

W ramach corocznej aukcji charytatywnej pod młotek poszedł obiad z jednym z najbogatszych ludzi na świecie Warrenem Buffettem. Cena za lunch z inwestycyjnym guru? Anonimowy zwycięzca zapłaci, bagatela, 19 milionów dolarów.

Internetowa aukcja, której celem było wsparcie fundacji charytatywnej Glide, rozpoczęła na portalu aukcyjnym eBay w nocy z niedzieli 12 czerwca na poniedziałek 13 czerwca czasu polskiego. Zainteresowani mogli przebijać oferty i walczyć o obiad z Warrenem Buffettem przez pięć dni. W ciągu kilku pierwszych godzin cena wzrosła z wywoławczych 25 tys. dolarów do 350 tys. dolarów. Licytacja zakończyła się w sobotę 18 czerwca czasu polskiego.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Najlepszy banknot kolekcjonerski 2021 roku – „Lech Kaczyński. Warto być Polakiem

USA. Obiad z miliarderem Warrenem Buffettem za rekordową kwotę

W tym roku padł rekord. Za zjedzenie obiadu z miliarderem Warrenem Buffettem anonimowa osoba zapłaci ponad 19 milionów dolarów. Na lunch może zabrać siedmioro przyjaciół. Tradycyjnie spotkanie odbędzie się w restauracji Smith&Wollensky na nowojorskim Manhattanie. Lokal nie zarabia na posiłku - wręcz przeciwnie. Co rok jego właściciel wręcza fundacji Glide czek na co najmniej 10 tysięcy dolarów.

W latach 2020 i 2021 aukcja nie została zorganizowana z powodu pandemii COVID-19. W 2019 roku cena obiadu wyniosła 4,57 mln dolarów. Licytację wygrał wówczas Justin Sun, przedsiębiorca i inwestor.

Kadr z programu Dlaczego? Wokół 5G powstały najdziwniejsze teorie spiskowe. Zaczęło się od owijania folią głowy

Fundacja Glide 

Przedstawiciele Fundacji Glide zajmują się m.in. pomocą bezdomnym w San Francisco. Oferuje ona darmowe posiłki, świadczenia medyczne, opiekę nad dziećmi, mieszkania i szkolenie zawodowe dla najbardziej potrzebujących. Pierwsza aukcja lunchu z inwestorem odbyła się w 2000 roku, z inicjatywy pierwszej żony Buffetta - Susan - która udzielała się jako wolontariuszka.

Oszuści podszywają się pod serwis Netflix Oszustwo "na Netflixa". Fałszywe SMS-y naciągają na opłacenie subskrypcji

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: