Gołębiewski żałował inwestycji w Pobierowie? Nie doczekał jej ukończenia

Hotel Gołębiewski w Pobierowie miał być otwarty w czerwcu. Na terenie obiektu wciąż trwają prace wykończeniowe i porządkowe. Tadeusz Gołębiewski nie doczekał otwarcia swojego "największego biznesowego dziecka". - Dziś tej decyzji bym nie podjął - mówił w wywiadzie dla Wirtualnej Polski, który ukazał się w czerwcu 2021 r. Tadeusz Gołębiewski zmarł we wtorek, 21 czerwca 2022 r. w wieku 79 lat.

Pierwszy hotel polskiego magnata w branży hotelarskiej powstał w 1989 roku w Mikołajkach. 9 lat później Tadeusz Gołębiewski odkupił od spółki Orbis obiekt hotelowy w stanie surowym w Białmystoku, a w 2002 r. kupił niedokończony hotel od Ogólnopolskiej Spółdzielni Turystycznej Gromada w Wiśle. Kolejny - w Karpaczu - został otwarty w 2010 r.

Tadeusz Gołębiewski: Leżałbym na Wyspach Kanaryjskich, pił zimne drinki i wydawał pieniądze na głupoty

Jednak w Pobierowie powstaje właśnie ogromna inwestycja polskiego przedsiębiorcy. Ma być to największy hotel w Polsce i jeden z największych tego obiektów w całej Europie. Gołębiewski nie doczekał jednak jego otwarcia.

- Gdybym wiedział, jak będzie wyglądał ubiegły rok, to bym się tej inwestycji nie podjął. Gdybym wiedział, że czeka mnie 12 miesięcy nieustannej walki, to bym się tej inwestycji nie podjął - mówił Tadeusz Gołębiewski w wywiadzie dla Wirtualnej Polski, który ukazał się w czerwcu 2021 r. Zamiast budować hotel w Pobierowie "leżałby na Wyspach Kanaryjskich, pił zimne drinki i wydawał pieniądze na różne głupoty".

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Hotelem prawdopodobnie zajmie się teraz jego rodzina. - Wiedzą, jak prowadzić biznesy. Poradzą sobie - mówił Gołębiewski. Jak pisała w czerwcu br. "Gazeta Wyborcza", hotel Gołębiewski w Pobierowie już pod koniec maja ogłosił nabór pracowników na platformie OLX, a według nieoficjalnych zapowiedzi pierwsza część (400 z 1200 pokoi) tego pięciogwiazdkowego hotelu ma być otwarta w czerwcu. - Robimy wszystko, aby zaczął działać jak najszybciej - mówił dyrektor hotelu Robert Skraburski.

"GW" pisała, że w hotelu wciąż trwają prace wykończeniowe i porządkowe. Gotowe są za to pokoje, które już czekają na gości, ale sporo pracy jest jeszcze w przestrzeniach wspólnych.

Tadeusz Gołębiewski nie żyje. Kim był?

Tadeusz Gołębiewski zmarł we wtorek, 21 czerwca w wieku 79 lat. Ukończył technikum cukiernicze, a następnie Szkołę Główną Planowania i Statystyki, po czym rozpoczął własny biznes cukierniczy. W 1972 roku założył Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego TAGO w Radzyminie (woj. mazowieckie). Był także założycielem sieci luksusowych hoteli w Polsce, znajdujących się w Białymstoku, Mikołajkach, Karpaczu i Wiśle.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?
Więcej o: