Mateusz Morawiecki ogłasza program budowy tysiąca hal łukowych. "Patologiczny kłamca znowu w uderzeniu"

- Rozpoczynamy program budowy wielofunkcyjnych hal łukowych. Już w tym roku wybudujemy kilkadziesiąt takich hal. W kolejnym roku chcemy wybudować ich 500 i w następnym roku kolejne 500 - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Rząd przeznaczy na ten cel kilkadziesiąt milionów złotych.

W nadchodzących latach w całej Polsce ma powstać ok. tysiąc hal sportowych. - To będą hale do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną czy tenisa - mówił w środę szef rządu w Raszynie (woj. mazowieckie). Rząd przedstawił również główne zasady programu dofinansowania budowy hal.

Powstanie tysiąc hal sportowych w Polsce. Budka: "Będziemy dojeżdżać milionem elektrycznych samochodów"

- Rozpoczynamy program budowy hal łukowych, które będą wielofunkcyjne, postawione w gminach miejsko-wiejskich i wiejskich. Zwłaszcza tam, gdzie nie ma dzisiaj hal z prawdziwego zdarzenia - powiedział Morawiecki. Zapowiadał, że jeszcze w 2022 r. wybudowanych zostanie kilkadziesiąt takich hal. - W kolejnym roku chcemy wybudować ich 500 i w następnym roku kolejne 500 - mówił. Rząd przeznaczy na ten cel ok. 80 mln zł.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"...a do tych tysiąca hal dojeżdżać będziemy prosto ze stu tysięcy nowowybudowanych mieszkań, oczywiście milionem elektrycznych samochodów…patologiczny kłamca znowu w uderzeniu" - skomentował plany ogłoszone przez Morawieckiego poseł Borys Budka.

Dofinansowanie budowy hal sportowych. Rząd przedstawił szczegóły programu

Jak czytamy na stronie rządowej, o dofinansowanie budowy hal sportowych w ramach programu będą mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego. Nabór wniosków potrwa od 18 lipca do 16 sierpnia 2022 r. Dofinansowanie w ramach programu może wynieść do 70 proc. wydatków kwalifikowanych, nie więcej niż:

  • 2 mln zł na budowę nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry minimum 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji,
  • 1 mln zł na zadaszenie o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry minimum 20 m x 40 m.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Premier zarabia na inflacji? Kidawa- Błońska: Nie możemy się dowiedzieć, jak wyglądało zeznanie majątkowe premiera
Więcej o: