Ceny paliw w dół. Początek wakacji zapowiada się dobrze. "Kierowców czeka miłe zaskoczenie"

Paliwa na stacjach w Polsce w dalszym ciągu są drogie, jednak eksperci z serwisu e-petrol.pl wskazują na nadchodzące spadki cen. "W pierwszym tygodniu wakacji miłe zaskoczenie czeka tankujących benzynę" - czytamy.

Od poniedziałku 27 czerwca na stacjach Orlen obowiązuje specjalny rabat. Kierowcy mogą zatankować paliwo, oszczędzając 30 groszy na każdym litrze benzyny lub oleju napędowego. Obniżka jest naliczana na maksymalnie 50 litrów paliwa. Aby zapłacić mniej, należy zainstalować aplikację VITAY. Więcej na temat promocji przeczytasz w naszym artykule:

Benzyna i autogaz taniej. Olej napędowy bez zmian

Wysokie ceny paliw niepokoją kierowców, jednak popularna benzyna Pb95 potaniała o 10 groszy za litr w porównaniu do poprzedniego tygodnia i dziś należy za nią zapłacić średnio 7,82 zł/l - podaje e-petrol.pl. Zdaniem ekspertów spadek cen tego paliwa może mieć związek z obowiązującym od poniedziałku rabatem na stacjach sieci Orlen, który mógł zachęcić innych operatorów rynku do wprowadzenia korekt do swoich cenników.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Potaniał także autogaz - jego średnia cena jest obecnie niższa o trzy grosze i kształtuje się na średnim poziomie 3,49 zł za litr. Tymczasem olej napędowy bez zmian. Za litr tego paliwa wciąż należy zapłacić średnio 7,89 zł/l.

Ceny paliw. Gdzie jest najtaniej w Polsce?

Paliwa są najtańsze na stacjach w województwie łódzkim i świętokrzyskim. Jak podaje e-petrol.pl, w łódzkim benzyna Pb95 stoi średnio po 7,77 zł/l, a olej napędowy - 7,85 zł/l. Z kolei w świętokrzyskim najtańszy jest autogaz. Kierowcy zapłacą za niego w tym regionie średnio 3,38 zł/l.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Olechnowicz: Myślę, że czeka nas 10 zł za litr paliwa
Więcej o: