Ryanair. Strajk pracowników w Hiszpanii. Nadchodzi 12 dni paraliżu [DATY]

Personel pokładowy linii Ryanair zapowiada na lipiec 12 dni strajków. Protesty odbędą się na 10 hiszpańskich lotniskach. Pracownicy domagają się lepszych warunków pracy. Strajk zapowiada także personel pokładowy EasyJet.

Hiszpański personel pokładowy rozpoczął pierwszy strajk w dniach 30 czerwca - 2 lipca. To zmusiło linie Ryanair do odwołania w sobotę 10 lotów. Tego dnia związki zawodowe przedstawiły plan strajków na lipiec.

Interesują Cię podróże? Więcej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolejka podróżnych do kontroli bezpieczeństwa na lotnisku Heathrow w Londynie, 22 czerwca 2022 r. Strajk na lotnisku w Paryżu. Odwołano część lotów, apel do pasażerów

Strajk linii Ryanair i EasyJet. Kiedy spodziewać się utrudnień w podróżach? [DATY]

Protesty mają trwać w sumie 12 dni. Personel pokładowy Ryanaira będzie strajkował w dniach 12-15 lipca, 18-21 lipca oraz 25-28 lipca na 10 hiszpańskich portach lotniczych, na których operuje przewoźnik - podaje Agencja Reutera.

"Związki i załoga Ryanaira domagają się zmiany nastawienia linii lotniczych" - podkreślają związkowcy w oświadczeniu i wzywają przewoźnika do wznowienia negocjacji w sprawie warunków pracy. Związkowcy wezwali rząd Hiszpanii, aby "nie pozwalał Ryanairowi na naruszanie prawa pracy i praw konstytucyjnych, takich jak prawo do strajku".

W lipcu strajkować będzie również hiszpański personel pokładowy linii EasyJet. Pierwsze protesty odbyły się już w dniach 1-3 lipca, a kolejne mają mieć miejsce 15-17 lipca oraz 29-31 lipca. W sobotę EasyJet również musiał odwołać pięć lotów - wskazuje Agencja Reutera.

Chaos i ogromne kolejki na lotniskach. Skąd biorą się problemy i opóźnienia? To działa jak domino Chaos i ogromne kolejki na lotniskach. Skąd biorą się problemy i opóźnienia?

Wakacje 2022. Linie lotnicze masowo odwołują loty

Z powodu zakorkowanych lotnisk i strajkującego personelu przewoźnicy masowo odwołują loty. Setki lotów do tej pory skasowała Lufthansa, a koleje 2,2 tys. połączeń ma zostać odwołanych w lipcu i sierpniu. Przewoźnik nie ma kim obsadzić swoich samolotów. Liczbę lotów zmniejszają również m.in. brytyjskie linie EasyJet, niemieckie Eurowings i holenderski KLM.

Głównym problemem jest niedobór pracowników związany z pandemią koronawirusa, a ci, którzy już są zatrudnieni, domagają się lepszej płacy i mniejszego obciążenia pracą. Strajki z kolei przekładają się na przeciążenie lotnisk i kolejne odwołane loty.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Dziś świat zachwyca się Maneskinem, ale nie tylko ci Włosi zrobili na świecie muzyczną karierę
Więcej o: