Warszawa. Parafia szuka kościelnego, który zarobi więcej niż pracownik ministerstwa

Warszawska parafia szuka kościelnego. Oferta wzbudziła duże zainteresowanie z powodu oferowanych zarobków. Miesięczne zarobki kościelnego miałyby wynosić od 6 500 do nawet 7 800 zł brutto.

Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie na jednym z portali ogłoszeniowych zamieściła ofertę pracy. Kościół poszukuje kościelnego z doświadczeniem.

Zobacz wideo Terlikowski o raporcie ws. Pawła M.: Chcieliśmy oddać głos pokrzywdzonym

Warszawska parafia szuka kościelnego. Oferuje nawet 7 800 zł brutto miesięcznie

Kościelny zostanie zatrudniony na umowę o pracę, a miesięcznie ma zarabiać od 6 500 do nawet 7 800 złotych brutto. Oznacza to, że kościelny co miesiąc na rękę dostanie od 4 672 do nawet 5 589 złotych. Dodatkowo pracownik parafii będzie miał codziennie zapewniony bezpłatny obiad - donosi "Super Express".

Dziennik aby zweryfikować to, czy ogłoszenie jest prawdziwe, skontaktował się z parafią. Okazało się, że rekrutacja na stanowisko kościelnego jest aktualna, a kandydaci mogą aplikować do 10 lipca. - CV można składać za pomocą formularza w portalu lub bezpośrednio na adres mailowy parafii - przekazał gazecie pracownik parafii. 

Zakonnice (zdjęcie ilustracyjne) Kościół. Ile zarabiają zakonnice? Ile wynosi ich emerytura?

Kościelny zarobi więcej niż specjalista w ministerstwie

Okazuje się, że wraz z wysokimi zarobkami idą nie mniejsze wymagania, które parafia stawia przed kandydatami na stanowisko kościelnego. Przyszły pracownik parafii musi być osobą niekaraną, z rozwiniętymi umiejętnościami interpersonalnymi, posiadać wysoką kulturę osobistą, być asertywny, dyspozycyjny oraz mieć podstawową wiedzę na temat liturgii.   

'Patriotyczna' rosyjska Cola z Matką Boską. 'To jest boski napój', który doskonale łączy się z wódką "Patriotyczna" rosyjska Cola z Matką Boską. "To jest boski napój"

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl.

Ogłoszenie parafii wywołało dyskusję wśród internautów. Jedna z użytkowniczek Twittera opublikowała post, w którym zamieściła ofertę pracy parafii i porównała ją do ogłoszenia Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Okazuje się, że kościelny, który zostanie zatrudniony w warszawskiej parafii zarobi więcej niż  specjalista ds. strategii energetycznej państwa. Na tym stanowisku pracownik zarobi 5 280 zł brutto, czyli 3 839 zł na rękę. 

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: