Czyste Powietrze Plus. Można już składać wnioski, do zdobycia do 40 tys. zł dofinansowania

Właściciele domów jednorodzinnych mogą liczyć na dodatkowe pieniądze na wymianę pieców i ocieplenie domów. Można już składać wnioski.

Nawet 40 tys. zł mogą otrzymać właściciele domów jednorodzinnych, którzy chcą się pozbyć kopciuchów, lub planują ocieplić dom, żeby był bardziej energooszczędny. Pieniądze będą wypłacane w ramach programu "Czyste Powietrze Plus". Wnioski można składać od piątku, 15 lipca.

Zobacz wideo Czy tej zimy znowu będziemy walczyć ze smogiem?

Czyste Powietrze Plus. Pieniądze na koncie jeszcze przed rozpoczęciem remontu

Co ważne, osoby, które otrzymają dofinansowanie, jeszcze przed rozpoczęciem remontu mogą otrzymać połowę maksymalnej kwoty dotacji. Warunkiem będzie dostarczenie umowy zawartej z wykonawcą na przeprowadzenie konkretnych, ujętych we wniosku prac remontowych. Można ją załączyć od razu, lub dołączyć do wniosku w ciągu 10 dni roboczych.

- Oczywiście beneficjent decyduje, jaki będzie zakres prac, które chce wykonać - tak, żeby jego dom był efektywny, a rachunek niższy. Następnie - po zakończeniu - w szybkim terminie dostaje pozostałą część kwoty - wyjaśniła ministerka klimatu i środowiska Anna Moskwa, zapowiadając program.

Sam resort dodaje zaś, że rozpatrzenie wniosku ma trwać do 14 dni.

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyste Powietrze Plus. Jak złożyć wniosek?

Wnioski o dofinansowanie można składać za pomocą generatora na stronie gov.pl w zakładce Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Żeby podpisać wniosek, można użyć podpisu zaufanego lub kwalifikowanego. Jeśli nie mamy takiego podpisu, wniosek składamy elektronicznie, a następnie drukujemy go i podpisany odręcznie wysyłamy pocztą do wojewódzkiej siedziby NFOŚIGW.

*****************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: