Wakacje kredytowe. PKO BP otwiera placówki w sobotę i wydłuża godziny pracy. "Ogromne zainteresowanie"

"Z uwagi na ogromne zainteresowanie rządowymi wakacjami kredytowymi wszystkie nasze oddziały otworzymy również w sobotę (30 lipca)" - poinformował PKO Bank Polski. Według Biura Informacji Kredytowej uprawnionych do skorzystania z wakacji jest 3,41 miliona osób.

Wakacje kredytowe weszły w życie 29 lipca 2022 roku. Projekt rządu umożliwia wstrzymanie rat kredytów hipotecznych w złotych na maksymalnie osiem miesięcy bez dodatkowych odsetek. Od kiedy można składać wnioski, czytelnicy Gazeta.pl, informują nas o problemach w swoich bankach, głównie dotyczących złożenia wniosku online.  

Zobacz wideo Wakacje kredytowe? Ekspert: To oznacza, że będziemy spłacać kredyt o 8 miesięcy dłużej

Wakacje kredytowe. Problemy w PKO BP

"W PKO BP nie można od rana złożyć wniosku. Pojawia się fałszywy komunikat, mówiący ze nie mam połączenia z internetem. Wszystkie inne strony działają. Internet działa, sprawdziłem na dwóch komputerach i kilku przeglądarkach. Moim zdaniem to jest wprowadzanie w błąd. Ktoś celowo ustawił taki komunikat, zamiast informacji np. o przeciążeniu systemu. Co ciekawe, najpierw normalnie loguje się do systemu, o błąd o braku internetu pojawia się dopiero po próbie wejścia w link do wakacji kredytowych" - pisze jeden z czytelników. Po jakimś czasie możliwość złożenia wniosku - jak dodaje - całkiem zniknęła.

- Serwis transakcyjny iPKO działa bez zakłóceń. Chwilowe utrudnienia dotyczą wyłącznie możliwości złożenia wniosku o rządowe wakacje kredytowe. Wynika to z bardzo dużego zainteresowania klientów. Pracujemy intensywnie nad jak najszybszym przywróceniem pełnego dostępu do tej usługi - przekazało biuro prasowe banku około południa portalowi interia.pl

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Wakacje kredytowe. PKO BP otworzy placówki w sobotę

W związku z tak dużym zainteresowaniem bank wprowadził również rozwiązanie dla kredytobiorców, którzy chcą złożyć wniosek osobiście przed upłynięciem terminu.  

"Z uwagi na ogromne zainteresowanie rządowymi wakacjami kredytowymi wszystkie nasze oddziały otworzymy również w sobotę (30 lipca). Obsługa w tym dniu będzie dotyczyć jedynie wnioskowania o rządowe wakacje kredytowe. Dodatkowo wydłużymy godziny pracy naszych oddziałów także dziś [29 lipca - red.], do godziny 19:00" - poinformował na Twitterze PKO BP. 

Wakacje kredytowe. "Ogromne zainteresowanie"

Biuro prasowe uspokaja, że jest to jeden ze scenariuszy, który PKO BP brał pod uwagę. Jednocześnie przypomina, że wniosek złożony w iPKO od razu skutkuje zawieszeniem raty, tak więc osoby, które płacą ratę np. 1 sierpnia i chcą, żeby została ona zawieszona, mają jeszcze trzy dni na złożenie wniosku. W PKO BP podstawowym warunkiem, jaki musi spełnić osoba, która chce skorzystać z wakacji kredytowych, jest brak zaległości w spłacie zobowiązania wobec banku. Ulga nie dotyczy również klientów objętych programem "Rodzina na swoim".

Zainteresowanie wakacjami kredytowymi nie powinno dziwić. Według danych Biura Informacji Kredytowej, kredytobiorców uprawnionych do skorzystania z rządowego pomysłu jest 3,41 miliona kredytobiorców. W sumie wsparciem może zostać objęte aż 1,97 mln kredytów hipotecznych. PKO BP jest największym bankiem w Polsce pod względem liczby klientów.

Więcej o: