"Dobry Start", czyli 300 Plus. Jak złożyć wniosek online? Kiedy wypłata z ZUS?

Wniosek o świadczenie 300 Plus można składać od 1 lipca do 30 listopada. Jeśli złożymy go wcześniej, to środki szybciej trafią na konto. Jak złożyć wniosek online? Wyjaśniamy.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał 28 lipca, że wypłacił już ponad 2 mln świadczeń 300 Plus z programu "Dobry Start" na łączną kwotę przeszło 613 mln zł. Pieniądze z tego programu przeznaczone są na zakup wyprawki szkolnej.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

300 Plus. Do kiedy najlepiej złożyć wniosek?

Wnioski na nową pulę świadczeń można składać od 1 lipca do 30 listopada, natomiast wypłata pierwszych środków ruszyła 18 lipca. Jeśli wniosek zostanie złożony do końca sierpnia, pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września. Przekroczenie tego terminu oznacza, że środki z 300 Plus trafią na konto dopiero po 2 miesiącach od złożenia wniosku.

300 zł na wyprawkę w ramach rządowego programu "Dobry Start" przysługuje jeden raz w roku na każde dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci z niepełnosprawnościami, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Dofinansowanie nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów. W sytuacji, gdy uczeń ma już minimum 18 lat, może złożyć wniosek samodzielnie.

300 Plus z ZUS. Jak złożyć wniosek online?

Zgłoszenia o 300 Plus są przyjmowane tylko przez Internet. Wniosek można złożyć przez:

  • portal emp@tia;
  • bankowość elektroniczną;
  • portal PUE ZUS.

Wnioski o 300 Plus rozpatruje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który od ubiegłego roku zajmuje się także wypłatą świadczenia. Proces ten został w pełni zautomatyzowany. W przyszłości to samo czeka 500 Plus. Środki z 300 Plus są przekazywane bezpośrednio na konto, nie można otrzymać ich w formie gotówkowej.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo PiS zawalczy o wyborców kolejnymi obietnicami? Kuczyński: Kierujemy się w stronę Grecji
Więcej o: