Nieoficjalnie: Tchórzewski zostanie wiceszefem Ministerstwa Aktywów Państwowych. "Kaczyński go poprosił"

Krzysztof Tchórzewski od września zostanie wiceszefem Ministerstwa Aktywów Państwowych. Będzie odpowiedzialny za energetykę - ustalił portal Wysokie Napięcie.

Dwa niezależne od siebie źródła "zbliżone do sprawy" miały potwierdzić informację o jego nominacji. - Poprosił go o to Jarosław Kaczyński, Tchórzewski wcale się nie palił do powrotu - przekazał serwisowi jeden z informatorów. Portal Wysokie Napięcie dodaje, że Tchórzewskiego namawiano od jakiegoś czasu, ale ten stawiał warunek - chciał nadzoru nad spółkami energetycznymi.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Krzysztof Tchórzewski. Poseł PiS o konieczności zbudowania nowego hotelu poselskiego: 'Po trzeciej lampce zaczął się śmiać z moich warunków' Problemy z węglem? Poseł PiS: "Każdy solidny gospodarz już się zaopatrzył"

Jest węgiel, czy go nie ma? Poseł PiS Krzysztof Tchórzewski: Nie widzę wielkiego strachu

Poseł PiS Krzysztof Tchórzewski komentował pod koniec lipca doniesienia o problemach z dostępnością węgla. Polityk uważa, że problemów z węglem nie widać, bo "każdy solidny gospodarz już się w niego zaopatrzył".

- W tej części wschodniej Polski, z której pochodzę, nie widzę jakiegoś wielkiego strachu, że ludzie nie będą mieli czym się zimą ogrzewać - mówił były minister energii w rozmowie z "Super Express". - Nie spotkałem osoby, której albo pozostało sporo węgla z ubiegłego roku, albo kupiła, jak tylko na wiosnę zaczął drożeć. Był po 950 zł, potem skoczył na 1050 zł, zaczęły chodzić już plotki, że będzie po 1300 zł, ludzie się rzucili i w swoim zakresie zaczęli się wtedy jeszcze zaopatrywać - tłumaczył.

Elektrownia wiatrowa w cieśninie Oresund, Dania, 22.05.2008 r. Polacy chcą zielonej energii. "Ekologia ma coraz większe znaczenie"

Kim jest Krzysztof Tchórzewski?

Krzysztof Tchórzewski był w latach 1997-2001 sekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej, w latach 2005-2007 wiceministrem gospodarki, w 2007 r. był sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki, a w 2015 ministrem-członkiem Rady Ministrów. W latach 2015-2019 był ministrem energii.

W marcu 2021 r. Krzysztof Tchórzewski został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na przewodniczącego Rady Doradców Politycznych.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Rezygnacja Kaczyńskiego. Fogiel: I tak miał odchodzić z rządu
Więcej o: