Michael Burry zaskakuje. Zostawił akcje jednej firmy - od więzień i opieki psychiatrycznej. Inne sprzedał

Michael Burry, znany inwestor, który przewidział krach w 2008 r. i zarobił setki milionów dolarów, wyprzedał prawie wszystkie akcje. Udziały zostawił tylko w Geo Group - największej na świecie firmie zarządzającej więziennictwem i placówkami psychiatrycznymi.

Michael Burry to inwestor znany z filmu "The Big Short", który przewidział kryzys finansowy w 2008 r. W wyniku pęknięcia na amerykańskim rynku bańki spekulacyjnej ryzykownych pożyczek hipotecznych zarobił setki milionów dolarów.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Elon Musk, założyciel firmy Tesla.Inwestor znany z "Big short" zagrał przeciwko Muskowi i Tesli. Grubo zagrał

Michael Burry, słynny inwestor wyprzedał akcje, m.in. Facebooka

Teraz Burry ponownie zaskakuje. Jak podaje Agencja Reutera, jego firma inwestycyjna Scion Asset Management w II kwartale 2022 r. wyprzedała niemal wszystkie swoje akcje. Inwestor pozbył się udziałów m.in. w firmie Meta (Facebook) o wartości 12,9 mln dolarów (wg stanu na koniec II kwartału 2022 r.), firmie ubezpieczeniowej Cigna o wartości 19,7 mln dolarów oraz firmie biofarmaceutycznej Bristol-Myers Squibb o wartości 23,1 mln dolarów.

Jak pisze w czwartek (18 sierpnia) gazeta "Handelsblatt", amerykański indeks technologiczny Nasdaq odbił się prawie o 24 proc. od swojego najniższego poziomu w 2022 roku. Jednak Michael Burry sugerował w swoich wpisach na Twitterze (które później usunął), że wzrost jest jedynie tymczasowy, a w trzecim kwartale dojdzie do spadków.

Kadr z filmu 'Big Short', w którym Christian Bale wcielił się w postaci słynnego inwestora Michaela Burry'ego.Bohater "Big Short" znów zagrał przeciw rynkowi. I wygrał. Na GameStop mógł zarobić miliony

Michael Burry zostawił akcje tylko w jednej firmie. Geo Group zarządza więzieniami i placówkami psychiatrycznymi 

Michael Burry wyprzedał niemal wszystkie akcje. Jak wynika z dokumentów, które jego firma Scion Asset Management złożyła przed Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Burry inwestował tylko w Geo Group. Jest to największa na świecie firma zarządzającą więziennictwem i placówkami psychiatrycznymi na świecie. Założona w 1984 roku, posiada swoje ośrodki w Stanach Zjednoczonych, Australii, RPA i Wielkiej Brytanii.

Akcje Geo GroupAkcje Geo Group Źródło: Stooq.pl

Jak podaje Agencja Reutera, w poniedziałek (15 sierpnia) gdy opublikowano dokumenty Scion Asset Management, akcje Geo Group wzrosły o 12 proc. i był to największy jednodniowy wzrost w tej firmie od czerwca 2021 r. Inwestor posiadał pod koniec II kwartału br. akcje w tej spółce o wartości 3,3 mln dolarów.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Kryptowaluty mają zmienić nasz świat. Tylko czy na lepsze?
Więcej o: