Szefowa kancelarii prezydenta potwierdza: Andrzej Duda powołał Muchę do zarządu NBP

Potwierdziły się doniesienia o nowym stanowisku Pawła Muchy, byłego zastępcy szefa kancelarii prezydenta. Szefowa KPRP potwierdziła w PAP, że Andrzej Duda powołał Muchę do zarządu NBP.

Nieoficjalną informację w tej sprawie wcześniej przekazywał Business Insider Polska. Serwis informował też, że Paweł Szałamacha, były minister finansów, pozostanie w zarządzie Narodowego Banku Polskiego na kolejne sześć lat.

Zobacz wideo CBŚP zlikwidowało jedną z największych w Polsce fabryk narkotyków syntetycznych

Paweł Mucha od 1 września w zarządzie NBP

Grażyna Ignaczak-Bandych przekazała PAP, że zgodnie z decyzją Andrzeja Dudy Paweł Mucha będzie zasiadał w zarządzie NBP od 1 września. 

Poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański "Wielkie weselisko" Kaczmarczyka. Cymański: To jest ciągnik z prawego łoża

Mucha to długoletni prezydencki minister i zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP. Związany z obozem władzy polityk od czerwca stoi na czele rady nadzorczej PZU. Z raportu rocznego PZU wynika, że członek rady nadzorczej PZU może zarobić ok. 150-200 tys. zł rocznie. Mniej więcej takie wynagrodzenie otrzymywał Maciej Łopiński - dawny Szef Gabinetu Prezydenta RP i były prezes TVP - który zasiadał w radzie nadzorczej PZU.

Po objęciu stanowiska nowego stanowiska Mucha funkcję w radzie nadzorczej PZU jednak straci.

Ile zarobi w zarządzie NBP? Z zestawienia na stronie banku centralnego wynika, że w 2021 roku na wynagrodzenia dla członków zarządu przeznaczono 2,9 mln zł. 

Paweł Mucha i prezydent Andrzej Duda Paweł Mucha trafi do rady nadzorczej NBP? Ma podobne stanowisko w PZU

Więcej o: