Kowalczyk Kowalskiemu wyznaczył nowe zadania. "Nie chcę, żeby się uczył"

Janusz Kowalski niedawno został wiceministrem rolnictwa. Szef tego resortu Henryk Kowalczyk powołał go też na stanowisko pełnomocnika rządu ds. przetwórstwa i rozwoju rynków rolnych. Teraz Kowalczyk poinformował, że Kowalski nie będzie się jednak zajmował przetwórstwem. Ma się za to zajmować energetyką wsi.

W połowie września premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował wiceministra rolnictwa Norberta Kaczmarczyka, zw. wiceministrem od traktora. Zastąpił go Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski i były wiceszef resortu aktywów państwowych. "Janusz Kowalski został także Pełnomocnikiem Rządu ds. Przetwórstwa i Rozwoju Rynków Rolnych. Akty powołania wręczył wicepremier, minister Henryk Kowalczyk" - przekazało Ministerstwo Rolnictwa.

Zobacz wideo Janusz Kowalski uderza w premiera. "Myślę, że to niestosowne"

Janusz Kowalski nie będzie zajmował się przetwórstwem. "Nie chcę, żeby się uczył"

Co zaskakujące, Janusz Kowalski nie będzie jednak zajmował się przetwórstwem. Poinformował o tym w RMF FM minister Henryk Kowalczyk.

Jego doświadczenie chcę wykorzystać w zupełnie innej dziedzinie. Ma doświadczenie w sferze energetycznej, energia dla wsi, energia odnawialna dla wsi

- powiedział minister rolnictwa.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Dodał też, że nie chce, by Janusz Kowalski się uczył i woli, by zajmował się rzeczami, na których się zna. Kowalczyk poinformował, że jest w trakcie procedowania zmiany pełnomocnika i zmiany kompetencji wiceministra. 

Jeśli chodzi o przetwórstwo, to w ubiegłym tygodniu szef resortu rolnictwa poinformował, że trwa proces wyposażania Krajowej Grupy Spożywczej w kolejne zakłady przetwórcze i magazyny, aby miała ona realny wpływ na rynek. Holding chce również zainwestować we własną sieć dystrybucji, najlepiej przejmując istniejącą sieć sklepów.

Kowalczyk o regulowanych cenach gazu i ustawach prądowych

Henryk Kowalczyk powiedział również w RMF FM, że Unia Europejska pracuje nad regulowanymi cenami gazu. Rada Europejska będzie na ten temat rozmawiała w piątek 30 września. 

Kowalczyk skomentował też projekty rządu dot. zamrożenia cen prądu na poziomie tegorocznych oraz zniesienia obliga sprzedaży prądu na giełdzie. - Może równie dobrze funkcjonować jedna i druga [ustawa - red.], bo to są dwie zupełnie niezależne rzeczy - powiedział.

Więcej o: