Izrael chce dostarczyć broń Ukrainie? Miedwiediewowi znów skoczyło ciśnienie. "Zniszczy wszystkie relacje"

- To bardzo nierozważne posunięcie. Zniszczy wszystkie relacje międzypaństwowe między naszymi krajami - tak Dmitrij Miedwiediew, były rosyjski prezydent, ocenił doniesienia o planach dostarczenia Ukrainie broni przez Izrael. Dodajmy, że jak do tej pory na temat podobnych planów wypowiedział się wyłącznie jeden przedstawiciel Izraela.

Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, cytowany przez AFP wypowiedział się w sprawie ewentualnych dostaw broni przez Izrael do Ukrainy. 

Izraelskie drony dla Ukrainy? Miedwiediew grozi

Możliwe, że Izrael ma zamiar dostarczyć broń reżimowi kijowskiemu. To bardzo nierozważne posunięcie. Zniszczy wszystkie relacje międzypaństwowe między naszymi krajami

- czytamy w mediach społecznościowych byłego prezydenta Federacji. 

Wypowiedź rosyjskiego polityka zawiera też obraźliwe komentarze dotyczące Ukrainy. "Jeśli dostarczacie im broń, nadejdzie czas, by Izrael ogłosił Banderę i Szuchewycza swoimi bohaterami..." - dodał Miedwiediew.

Zobacz wideo Ukraińscy żołnierze z 95. Brygady Aeromobilnej z polskimi pociskami przeciwlotniczymi Piorun polują na rosyjskie drony

Izrael o broni dla Ukrainy. "Nadszedł czas"

Przedstawiciel Izraela wygłosił w ostatnim oświadczeniu zaprezentowanym w niedzielę istotne oświadczenie dotyczące na Ukrainie. Nachman Szaj, przedstawiciel izraelskiej diaspory, stwierdził, że państwa NATO i USA będą gwarantować Ukrainie wsparcie militarne.

"Nadszedł czas, aby Ukraina otrzymała pomoc wojskową, tak jak zapewniają to Stany Zjednoczone i państwa NATO" - stwierdził. Odniósł się w ten sposób do doniesień o dostawach irańskiej broni dla Rosji.

Irańskie drony atakują Ukrainę

We wrześniu pojawiły się doniesienia o tym, że Rosjanie zaczęli na szerszą skalę używać kupionych w Iranie bezzałogowców. Zwłaszcza w obwodzie charkowskim, rejonie ostatniej dużej ukraińskiej kontrofensywy. Szczątki wskazują na maszynę o nazwie Shahed-136. Ma być awaryjna, ale czasem robiąca co do niej należy.

Ukraińscy wojskowi przyznają, że irańskie drony-kamikadze spowodowały bolesne straty. Pierwszy istotny transport miał przylecieć z Iranu do Rosji w połowie sierpnia.

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: