Rząd doszedł do granic zadłużenia? Pytamy eksperta, czy są jeszcze chętni na polskie obligacje

Polskie obligacje są wyjątkowo drogie. Dla inwestorów, którzy liczą na zysk, to być może dobra informacja, ale dla polskiego budżetu, który będzie musiał płacić rekordowe odsetki, jest już znacznie gorsza. O problemie rentowności polskich obligacji piszą już światowe agencje. A co na ten temat sądzi prof. Paweł Wojciechowski, ekonomista? W programie "Studio Biznes" spyta o to Łukasz Kijek. W dalszej części programu sprawdzi też, czy Polacy inwestują w złoto.

Rentowność obligacji skarbowych osiągnęła poziom, którego ekonomiści nie widzieli od 20 lat. Część z nich bije na alarm nie tylko z tego powodu. Kilka dni temu emisja obligacji na rzecz Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych musiała zostać odwołana.

Zobacz wideo Co z polskimi obligacjami? "Studio Biznes" pyta eksperta

Polskie obligacje drogie jak nigdy. To oznacza spore odsetki 

Czy Polska doszła do ściany w kwestii zadłużenia? Czy są jeszcze chętni na zakup polskich obligacji. O polskim długu, wokół którego zrobiło się ostatnio bardzo gorąco, Łukasz Kijek porozmawia w programie "Studio Biznes". Prof. Paweł Wojciechowski, ekonomista, Rada Gospodarcza Polska 2050, opowie nie tylko o rentowności obligacji skarbu państwa, ale i o tym, czy grozi Polsce rosnąca jak na drożdżach inflacja.

O problemie polskich obligacji pisze m.in. agencja Bloomberg. "Polska boleśnie odkrywa, co się dzieje, gdy inwestorzy zaczynają się bać, że politycy odwracają się plecami do problemu inflacji, aby tylko utrzymać gospodarkę w dobrym stanie przed wyborami w kolejnym roku" - czytamy w najnowszym raporcie poświęconym polskiej gospodarce.  

gPosiedzenie Rady do spraw Srodowiska , Energii i Zasobw Naturalnych Narodowej Rady Rozwoju w WarszawieRząd dochodzi do ściany z długiem. Zaczyna dostrzegać, że z rynkiem się nie igra

W co się teraz inwestuje, czyli czy złoto nadal jest w cenie

W kolejnej części programu Michał Stawecki, Dyrektor Marketingu Mennica Apart.pl wyjaśni, czy złoto to dobra inwestycja w dobie inflacji. Jak duże jest zainteresowanie klientów cennym kruszcem? Kto decyduje się na inwestycje, z jakimi ryzykami musi się liczyć i na jaką stopę zwrotu może mieć nadzieję? Wyjaśniamy.  

W programie nie zabraknie też mocnych akcentów technologicznych. Daniel Maikowski w kolejnym odcinku Top Tech sprawdzi wyjątkowe słuchawki -  AirPods Pro 2. Nie zabraknie też wizyty w świecie motoryzacji i sportu. 

.Rentowność polskich obligacji ostro w górę. Dług publiczny dużo droższy

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl