Pracownicy Biedronki dostali na święta spleśniałe portfele. Sieć zapowiada rekompensaty

Biedronka rozdała ponad 80 tys. paczek świątecznych dla pracowników. W środku znalazły się portfele. Część pracowników zgłasza jednak, że były one pokryte pleśnią. Biedronka zapowiedziała rekompensaty dla poszkodowanych pracowników.
Zobacz wideo Oto najświeższa Biedronka w Polsce. Jest nowocześnie i proekologicznie

Biedronka przekazała swoim pracownikom 81 tys. paczek z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W środku znalazły się dwa portfele - damski i męski, etui na karty i drobne oraz parasolka, słodycze, kawa i herbaty. 

Jak donoszą Wirtualne Media, część pracowników na internetowych forach informuje, że na parasolach i portfelach znaleźli pleśń. "Dali portfele z pleśnią, żebyśmy nie narzekali, że puste. Mało tego udowodnią, że w tych portfelach się rozmnaża" - zakpił jeden z pracowników.

Biedronka zrekompensuje pracownikom spleśniałe portfele

"W tym roku pojawiły się wyizolowane problemy z jednym z produktów składających się na paczkę. Uruchomiliśmy stosowny proces reklamacyjny i wspólnie z zewnętrznym dostawcą analizujemy przyczynę i skalę problemu. Wszystkim pracownikom, których to dotyczy zrekompensujemy zaistniałe niedogodności" -taką informację Wirtaulnym Mediom przekazał Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji w pionie spraw korporacyjnych Jeronimo Martins Polska.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Biedronka nie poinformowała jednak, w jakiej formie zostanie przekazana rekompensata. 

Dostawca portfeli reaguje

Oświadczenie wydał również dostawca portfeli, firma Semi Line. 

"Z zaskoczeniem, ale i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w przypadku części dostawy pojawiły się problemy produktowe. Cała produkcja przeszła rygorystyczne badania jakościowe Intertek na finalnym etapie produkcji. Problem z powstającym białym nalotem na części produkcji musiał wystąpić najprawdopodobniej na etapie transportu morskiego w warunkach zwiększonej wilgotności. Mamy nadzieję, że problem wystąpił w nielicznych kartonach, narażonych w ten sposób na skrajne parametry wilgotnościowe" - cytują Semi Line Wirutalne Media

Więcej o: