Pracownicy sieci handlowych chyba byli grzeczni. Świąteczne dodatki sięgną 1000 zł

Pracownicy dużych sieci handlowych działających w Polsce mogą liczyć na świąteczne bonusy o wartości nawet tysiąca złotych. Premie dla pracowników przewidziały m.in. sieci Kaufland, Lidl, czy Biedronka.

Grudzień to okres, w którym pracownicy wyczekują świątecznych dodatków. Osoby zatrudnione w kilku polskich sieciach się nie zawiodą.

Zobacz wideo Bartosz Arłukowicz gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl (9.11)

Lid, Kaufland, Biedronka. Świąteczne dodatki już na koncie, albo w drodze

Lidl, jak czytamy w oficjalnym komunikacie, przekaże pracownikom bony. Ich wartość sięgnie 1000 zł. "Każda osoba zatrudniona w Lidl Polska otrzyma kupony/bonus zakupowy o wartości 1000 zł"  - informuje sieć cytowana przez TVN24. "Już 6.12.2022, każdy pracownik, w ramach wielkiej akcji promocyjnej aplikacji zakupowej Lidl Plus otrzyma cztery kupony rabatowe o wartości 100 zł oraz trzy kupony rabatowe na kwotę 200 zł. Czas na ich wykorzystanie każdy z 27 000 pracowników Lidl Polska będzie miał, aż do końca lutego 2023 r." - czytamy w komunikacie. 

Bony nie są jedynym świątecznym dodatkiem. Zatrudnieni otrzymają też bowiem specjalne świąteczne paczki dla swoich dzieci. 

Kaufland, należący do tej samej grupy kapitałowej, na bony dla pracowników przeznaczy 15 mln zł. Trafią do zatrudnionych jeszcze przed świętami. Ich wysokość będzie taka sama jak w przypadku pracujących w Lidlu. "W sumie każdy pracownik może liczyć na bony o łącznej wartości do tysiąca złotych" - zapewnia sieć. 

Kaufland, Lid, Biedronka premiują pracowników

I w tym wypadku pracownicy będą mogli liczyć na dodatkowe benefity. "W okresie przedświątecznym pracownikom zostaną także przekazane upominki" - czytamy w komunikacie. 

Biedronka ostatnie premie wypłaciła zatrudnionym pod koniec września. Wówczas bowiem pracownicy otrzymali specjalne dodatki "za zaangażowanie w osiągnięcie zakładanego wyniku za pierwsze osiem miesięcy 2022 roku". W tym wypadku kwota wynosiła 1500 zł brutto. 

W dobie wysokiej inflacji, która zdaniem części ekonomistów utrzyma się na wysokim poziomie przynajmniej przez wysokie miesiące, każdy dodatek jest zapewne postrzegany przez pracowników pozytywnie. Która sieć okaże się w tym roku najhojniejszym "Mikołajem"? Na dane z innych marketów czekamy.

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: