Dziennikarz Gazeta.pl Grzegorz Sroczyński nominowany do nagrody głównej Dobrego Dziennikarza 2022

Dziennikarz Gazeta.pl Grzegorz Sroczyński został nominowany do nagrody głównej Dobrego Dziennikarza 2022. Organizatorzy docenili jedną z rozmów przeprowadzonych przez Grzegorza w audycji "Świat się chwieje" w Radiu TOK FM z politologiem Jarosławem Wolskim. W uzasadnieniu napisano, że wywiad "jest kompleksowym podsumowaniem obecnego stanu wojny oraz możliwych scenariuszy na dalszy jej rozwój".

Dziennikarz Gazeta.pl Grzegorz Sroczyński od lat znany jest z inteligentnie prowadzonych wywiadów, które nierzadko prowadzą do burzliwych i długo toczących się dyskusji. O wartości rozmów Sroczyńskiego świadczą także przyznane mu do tej pory nagrody m.in. imienia Barbary Łopieńskiej, im. Andrzeja Woyciechowskiego, a także Grand Press. Kolejne wyróżnienie na koncie dziennikarza może pojawić się już niedługo. 

Zobacz wideo VR-em można leczyć, ale też wykorzystać do tortur. A wirtualna rzeczywistość wchodzi do mainstreamu

Dziennikarz Gazeta.pl z nominacją w ważnym konkursie

Grzegorz Sroczyński został nominowany do nagrody głównej Dobrego Dziennikarza 2022 na Gali Dobrego Dziennikarstwa 2022 organizowanej przez Instytut Dyskursu i Dialogu. Nagroda ta przyznawana jest po raz czwarty. Wcześniej zdobyli ją Janusz Schwertner (ONET), Andrzeja Stankiewicz (ONET) oraz Jakub Wiech (Energetyka24.com). 

Wyróżnienie mogą otrzymać "doceniani Polscy dziennikarze, którzy reprezentują wysoki poziom rzetelności dziennikarskiej". W tegorocznej edycji do głównej nagrody nominowanych zostało 18 dziennikarzy, a wśród nich Grzegorz Sroczyński. 

Głosy na jego kandydaturę na Dobrego Dziennikarza 2022 roku można oddawać na stronie indid.pl [LINK]. Głosowanie internetowe potrwa do 11 grudnia. Z jednego numeru IP można oddać wyłącznie jeden głos. Laureatów konkursu wyłoni specjalna kapituła.

Wywiad dla Radia TOK FM doceniony przez kapitułę

Instytut Dyskursu i Dialogu docenił wywiad Sroczyńskiego przeprowadzony z dziennikarzem i politologiem Jarosławem Wolskim w ramach audycji "Świat się chwieje" w Radiu TOK FM - "Rosjanie nie zaatakują krajów NATO w tej chwili. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej, jest handlarzem strachu. Wolski o wojnie." 

W uzasadnieniu decyzji wskazano, że "wywiad jest kompleksowym podsumowaniem obecnego stanu wojny oraz możliwych scenariuszy na dalszy jej rozwój". Ponadto podkreślono, że rozmowa pozwala słuchaczowi "wyrobić sobie zdanie na temat możliwych przyszłych rozwiązań w tym konflikcie", dzięki "ogromnej wiedzy gościa i wartościowych pytaniach prowadzącego". Zaznaczono też, że rozmowa toczyła się w atmosferze szacunku i obiektywizmu w stosunku do różnych stanowisk.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Poniżej znajduje się fragment rozmowy: 

- Nie dajcie się zastraszyć mass mediom i gwiazdom social mediów, które w imię odsłon będą straszyć, że mobilizacja ogłoszona przez Putina to przygotowania do ataku na NATO. Dziś będzie orgia wygadywania głupot w telewizji, czy okolicznościowych filmików na YouTube. Nie dajcie się straszyć. Na waszych lękach zarabiają medialni handlarze strachem - rozpoczął audycję Grzegorz Sroczyński. 

Wywiadu można posłuchać na stronie internetowej TOK FM w otwartym dostępie [LINK].

Wywiady Grzegorza Sroczyńskiego w Gazeta.pl

Więcej wywiadów Grzegorza Sroczyńskiego można znaleźć na portalu Gazeta.pl, gdzie prowadzi on autorski cykl rozmów "Wywiady Sroczyńskiego" o tematyce ekonomiczno-społecznej. 

Więcej o: