Tyle zarobi Jacek Kurski w Banku Światowym. "Do tego benefity emerytalne"

Jacek Kurski na stanowisku Alternate Executive Director w Banku Światowym może zarobić nieco ponad milion złotych rocznie - wylicza Michał Żuławiński ze Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Były prezes TVP dostał nową posadę.

"Oto na jakie zarobki w Banku Światowym może liczyć Jacek Kurski. Na stanowisku Alternate Executive Director w 2022 r. zarabia się tam 226 480 dolarów. Po dzisiejszym kursie to równowartość nieco ponad miliona złotych rocznie. Do tego benefity emerytalne" - wylicza Michał Żuławiński. Po przejściu na emeryturę na tym stanowisku przysługuje świadczenie w wysokości ok. 42,5 tys. dolarów rocznie, tj. ok. 188 tys. złotych wg. aktualnego kursu.

Były prezes TVP ma nową pracę. Jacek Kurski w Banku Światowym

Narodowy Bank Polski przekazał w środę w komunikacie, że były prezes TVP Jacek Kurski rozpoczął pracę jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. W poniedziałek 5 grudnia po raz pierwszy wziął udział w posiedzeniu konstytuanty.

"Kandydatura Jacka Kurskiego na stanowisko Alternate Executive Director została zgłoszona przez prezesa NBP jako Gubernatora RP w Banku Światowym" - czytamy.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jacek Kurski potwierdził te informacje na Twitterze. "Potwierdzam: podjąłem zgodną z moim wykształceniem i doświadczeniem menadżerskim pracę jako Alternate Executive Director w Banku Światowym świadomy, że oznacza to rezygnację z części aktywności publicznej czy ambicji politycznych. Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem, że tu też dobrze przysłużę się" - czytamy.

Na początku września br. Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej. Na jego miejsce powołano Mateusza Matyszkowicza. Kurski pełnił funkcję szefa zarządu państwowej telewizji w latach 2016-2020 oraz 2020-2022.

Zobacz wideo Jacek Kurski jest atutem czy balastem dla PiS-u?
Więcej o: